Pričom, ak šlo o hospitalizáciu takéhoto pacienta bez umelej pľúcnej ventilácie (UPV), bolo to 1472 eur. Ak pacient potreboval aj umelú pľúcnu ventiláciu, bolo to až 11 245 eur.

To však nie sú jediné náklady na zdravotnú starostlivosť pacientov s týmto chorením -  predstavujú len cenu hospitalizácie. K nim pribudnú ďalšie náklady na liečbu (rehabilitácia, kúpeľňa liečba, lieky a ďalšie) nezriedka v sume 1000 eur alebo aj viac.

Aj čísla potvrdzujú, že ak pacient musí dostať UPV, jeho stav je veľmi vážny. Takých bolo sedem percent pacientov. Z tých, ktorí vôbec nepotrebovali UPV, prežilo 72 percent. No z tých, ktorí boli na UPV aspoň hodinu, prežilo len 29 percent. Väčšina z nich zomrela priamo v nemocnici (60 percent pacientov). Ďalšie štyri percentá pacientov zomreli do týždňa po prepustení, tri percentá do dvoch týždňov, ostatní po viac ako dvoch týždňoch po prepustení z nemocnice.

Zaujímavý je pohľad na to, ako sa pacienti s covidom do nemocnice dostali. Až u 51,5 percenta pacientov bola v deň hospitalizácie záchranka. To je veľa, keďže štandardne smeruje záchranka len k 20 percentám pacientov, ktorí potrebujú hospitalizáciu. Na druhej strane len 5,18 percenta pacientov prišlo na hospitalizáciu na základe odoslania svojho lekára. To je zase veľmi málo, lebo štandardne je to až 31 percent pacientov.