Štatistiky

Covid-19 v číslach

Počas druhej vlny pandémie covidu-19 bola priemerná cena hospitalizácie pacienta s týmto ochorením 2155 eur. Vyplýva to z údajov zdravotnej poisťovne Dôvera.

Kde platíme za antibiotiká najviac? Pozrite sa na mape

Podľa Európskeho centra pre prevenciu a kontrolu chorôb sú príčinou 33-tisícov úmrtí ročne baktérie, na ktoré nezaberajú žiadne antibiotiká. Tento problém sa volá antibiotická rezistencia a jednou z príčin je zbytočné/nadmerné užívanie antibiotík.

Povinné očkovanie najviac odmietajú vo veľkých mestách

Najnižšia miera povinne očkovaných detí na Slovensku je vo väčších mestách, najmä v Bratislave a v Košiciach. Hoci na prvom mieste tejto štatistiky sú Medzilaborce, nasledujú okresy v Bratislavskom kraji a košické okresy. Vyplýva to z údajov Dôvery o úhrade vakcín pre deti do dvoch rokov.

Limit spoluúčasti

Za každý kalendárny štvrťrok vraciame podľa zákona našim poistencom vo vybraných skupinách doplatky za lieky, zdravotnícke pomôcky a dietetické potraviny nad rámec limitu spoluúčasti. Štatistické údaje nájdete na tejto stránke.

Preventívne prehliadky

Prinášame štatistický prehľad využívania preventívnych prehliadok poistencami Dôvery. Aby naši poistenci na termín preventívnej prehliadky nezabudli, môžu si jednoducho aktivovať SMS alebo emailovú pripomienku v Elektronickej pobočke.