Európsky preukaz zdravotného poistenia

Európsky preukaz zdravotného poistenia vám zabezpečí potrebnú zdravotnú starostlivosť v krajinách EÚ, v Srbsku, Nórsku, Švajčiarsku, Lichtenštajnsku, Macedónsku a na Islande. Bez neho radšej necestujte.

Aktualizované: 03. 03. 2017

Európsky preukaz zdravotného poistenia Od 1. mája 2016 sú preukazy vydávané s platnosťou na 10 rokov. Od novembra 2012 do konca apríla 2016 vydávame európsky preukaz na dobu neurčitú. V prípade, ak máte vydaný preukaz pred novembrom 2012, skontrolujte si pre istotu jeho platnosť. Minimálne pred dovolenkou, služobnou cestou alebo inou cestou do EÚ. Ak má jeho platnosť v blízkej dobe uplynúť, požiadajte nás o nový. Vydáme vám ho bezplatne.

Nový európsky preukaz vám vydáme bezplatne, zväčša do 10 dní. V súrnom prípade vám vydáme na počkanie v ktorejkoľvek pobočke tzv. Náhradný certifikát k európskemu preukazu zdravotného poistenia, ktorý platí tri mesiace.

O európsky preukaz môžete požiadať v Elektronickej pobočke, v ktorejkoľvek našej pobočke, telefonicky na našej Zákazníckej linke 0850 850 850, prípadne zaslaním e-mailu na preukaz@dovera.sk alebo poštou.

Najjednoduchšie je využiť vašu Elektronickú pobočku. Ak ešte Elektronickú pobočku nemáte, aktivujete si ju rýchlo a zadarmo na tejto stránke. Získate tým aj prístup k dôležitým informáciám o vašom zdraví a zdravotnom poistení. 

Najnovšie môžete mať svoje preukazy, teda národný aj európsky, stále so sebou. A to aj v prípade, že ste na tie papierové zabudli. Vďaka aplikácii Dôvera ich budete mať vo svojom mobile. Posledná verzia poteší najmä rodičov, ktorí majú v aplikácii možnosť pridať si oba druhy preukazov svojich detí. Viac informácií hľadajte na www.dovera.sk/mobilna-aplikacia.