„Vieme, že o hospitalizáciu v Nemocnici Bory je enormný záujem. S takýmto fenoménom sme sa doteraz nestretli. Nemocnica tu nie je len pre poistencov z najbližšieho okolia, ale pre všetkých na Slovensku. Aby sme práve tým, ktorí sú zo vzdialenejších kútov krajiny, zlepšili prístup k zdravotnej starostlivosti v Nemocnici Bory, prinášame nový benefit. Zabezpečíme im bezplatnú dopravu na plánovanú hospitalizáciu do nemocnice aj odvoz domov,“ oznámil Martin Kultan, generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera.

Ak je doprava indikovaná zo zdravotných dôvodov, je samozrejmosťou a je súčasťou verejného zdravotného poistenia. Dopravná zdravotná služba si však v takomto prípade môže pýtať od poistenca doplatok. Vďaka benefitu Dôvery tento doplatok účtovať nebude. Poistenec bude mať navyše dopravu zadarmo aj bez indikácie.

V Nemocnici Bory poskytujeme zdravotnú starostlivosť bez rozdielov všetkým pacientom, ktorí ju potrebujú. Chceme, aby v našej nemocnici dostali okrem špičkovej zdravotnej starostlivosť aj komfort, ktorý im hospitalizáciu spríjemní. Doprava pacientov do Nemocnice Bory umožní ľuďom z celého Slovenska bezproblémový príchod do nemocnice a odchod z nej. Sme nemocnica pre horných 5,5 milióna a práve takéto benefity robia našu nemocnicu dostupnejšou aj pre tých zo vzdialenejších regiónov. Sme otvorení iniciatívam všetkých poisťovní, ktoré pre našich pacientov prinášajú rôzne benefity pre uľahčenie ich pobytu v našej nemocnici,“ dodal generálny riaditeľ Nemocnice Bory Ľuboš Lopatka.

Ak nemáte dlh na zdravotnom poistení a ste objednaný na hospitalizáciu v Nemocnici Bory, nový benefit je práve pre vás. Využiť ho môžete prostredníctvom našej webovej stránky, mobilnej aplikácie alebo elektronickej pobočky. Ak nemáte možnosť využiť elektronické kanály, s benefitom vám pomôžeme aj v kamenných pobočkách.