Aktuality

31.05.2023

Dôvera na nikoho netlačí

Zdravotná poisťovňa Dôvera nevyvíja nijaký tlak na poistenku inej zdravotnej poisťovne. Ohradzujeme sa voči zavádzajúcemu titulku denníka Sme.
Čítajte ďalej
31.05.2023

Stanovisko Dôvery k aktuálnej epidemiologickej situácii

V súvislosti s pandémiou covidu-19 boli zavedené viaceré zmeny v úhradách zdravotnej starostlivosti. Preto s účinnosťou od 01.06.2022 do 30.06.2023 * vydávame toto stanovisko:
Čítajte ďalej
26.05.2023

Alergici, pozor! Táto liečba vás môže navždy zbaviť problémov a my vám ju zaplatíme

David Hlubocký je mladý muž, ktorému celé roky znepríjemňovala život silná alergia na roztoče. Jej prejavy ho trápili celoročne, kašľal, strácal hlas, neustále bol zahlienený a každý mesiac doplácal v lekárni za lieky, ktoré mu sotva pomáhali. Dnes sa považuje za vyliečeného bez akýchkoľvek prejavov alergie.
Čítajte ďalej
19.05.2023

Na včely nezabúdame. Aj tento rok sadíme lúky

Svetový deň včiel, ktorým je 20. máj, je dôvod na oslavu aj u nás v Dôvere. Už druhý rok pomáhame vysádzať lipy a horské lúky po celom Slovensku. Aby sme prispeli k zlepšeniu podmienok pre opeľovače, ktoré sú ohrozené.
Čítajte ďalej
16.05.2023

Máme pre vás celkom novú mobilnú aplikáciu Dôvera

Jedna z najdôležitejších noviniek roka je tu. Máme pre vás úplne novú mobilnú aplikáciu Dôvera. Pracovali sme na nej celý minulý rok. Počúvali sme najmä vás, našich poistencov, a preto sme pridali funkcionality, ktoré ste si žiadali najviac.
Čítajte ďalej
11.05.2023

HPV – problematika nezákonných rozhodnutí MZ SR

Prevenciu vnímame ako jeden z najdôležitejších a najúčinnejších spôsobov, ako predchádzať rôznym závažným ochoreniam vrátane rakoviny krčka maternice. Podporuje prevenciu vo forme bezplatného očkovania vrátane očkovania proti HPV. Dôkazom je aj naša prebiehajúca kampaň na podporu očkovania.
Čítajte ďalej
04.05.2023

Festival zdravia je na ceste po Slovensku

V mesiacoch máj a jún sa v 24 slovenských mestách môžete stretnúť s Dôverou na Festivale zdravia. Vstup je pre všetkých zadarmo. Preverte si svoj zdravotný stav, nechajte skontrolovať hladinu cukru a cholesterolu v krvi, dajte si vyšetriť zrak či zistite svoju krvnú skupinu.
Čítajte ďalej
28.04.2023

Polohovaciu posteľ vám požičiame – bezplatne

Za matrace, postele, vozíky a chodúľky si od januára tohto roku pacienti doplácajú viac. Hoci túto situáciu nespôsobila naša zdravotná poisťovňa, veľmi nás mrzí. Našim poistencom ponúkame pomocnú ruku.
Čítajte ďalej
21.04.2023

Deň narcisov: Pozrime sa na život z inej strany

Až 40-tisíc ľudí na Slovensku odchádza každý rok od lekára s diagnózou rakovina. Táto správa obráti život na ruby nielen im, ale aj ich rodinám a blízkym. Zbierka Deň narcisov je tu pre nich už 27 rokov.
Čítajte ďalej
18.04.2023

Do novej pobočky Dôvery v papučiach aj s nákupom

V poradí 75. pobočku otvára zdravotná poisťovňa Dôvera v najmodernejšej nemocnici na Slovensku – v Nemocnici Bory. Dá sa však povedať, že vďaka digitálnym službám má k dispozícii svoju vlastnú pobočku 24/7 každý z viac ako 1,6 milióna jej poistencov. Dôveru nájdete v Boroch od 3. apríla.
Čítajte ďalej