Aktuality

Plávanovaná odstávka našich služieb v piatok 23. júna

Neustále zlepšovanie našich služieb pre vás sa z času na čas nezaobíde bez ich odstávky.

Pridané 23. 06. 2017
Reakcia zdravotnej poisťovne Dôvera na tendenčný článok v Denníku N

Redaktorka Denníka N v článku „Kažimír by bol rád, keby skontrolovali účtovníctvo Dôvery, aby sa preverilo vyplatenie 379 miliónov jej majiteľom“, sa opäť snaží rozpútať hon na čarodejnice.

Pridané 21. 06. 2017
Knižka o darcovstve krvi, ktorej bude rozumieť každý

Na svete je prvá knižka o darcovstve krvi, ktorej bude rozumieť aj úplne bežný Slovák. Na to, aby ste sa dozvedeli o krvi a darovaní všetko potrebné, už nebudete potrebovať základ z medicíny ani biológie. Doplnená bola ilustráciami a bude široko dostupná. Pokrstená bola len pred pár dňami.

Pridané 12. 06. 2017
Pacienti majú prehľad o čakacích lehotách na jednodňovky

Poistenci Dôvery budú opäť informovanejší a budú si vedieť lepšie vybrať poskytovateľa jednodňovej zdravotnej starostlivosti (JZS). Od 1. júna zverejňujeme ako jediná zdravotná poisťovňa čakacie lehoty u väčšiny poskytovateľov JZS na Slovensku.

Pridané 08. 06. 2017
Otváracie hodiny pobočiek počas leta

Od 1. júna do 31. augusta budú otváracie hodiny našich pobočiek dočasne zmenené. Pred návštevou pobočky si, prosím, preverte, kedy vás obslúžia.

Pridané 31. 05. 2017
Môžu elektronické služby priniesť okrem úspory aj zisk?

Môžu elektronické služby priniesť okrem úspory aj zisk? Môžu. Aj v zdravotníctve? Áno, príkladom je eHealth od Dôvery, vďaka ktorému si prilepšili tisíce lekárov po celom Slovensku. 

Pridané 17. 05. 2017
Festival zdravia po tretí raz v slovenských mestách

Obyvatelia 24 slovenských miest majú dobrý dôvod vyraziť do centra. Budú môcť získať mnoho cenných informácií o zdravom životnom štýle, o svojom zdravotnom stave a rady, ako sa o svoje zdravie správne starať. Vstup na Festival zdravia je pre každého bezplatný.

Pridané 03. 05. 2017
Ako postupovať pri dodatočnom očkovaní proti osýpkam

Slovenská legislatíva určuje, že deti do 18 mesiacov majú byť zaočkované proti osýpkam a toto očkovanie je plne hradené zdravotnou poisťovňou.

Pridané 28. 04. 2017
Hodnotenie nemocníc 2016: Mierny posun k lepšiemu

Na základe výpovedí viac ako 7000 pacientov, ktorí sa v minulom roku liečili v niektorej zo slovenských nemocníc, sme už po jedenásty raz zostavili rebríček nemocníc. Presnejšia metodika pri spracovaní údajov ukazuje lepší prehľad o spokojnosti pacientov v slovenských nemocniciach. 

Pridané 06. 04. 2017
Elektronicky a online aj laboratórne výsledky

Dôvera plánuje rozšíriť elektronickú komunikáciu zo softvéru so svojimi zmluvnými poskytovateľmi. Ešte tento rok by sme v spolupráci s vybranými dodávateľmi softvéru radi umožnili vytvárať elektronické žiadanky na laboratórne a zobrazovacie vyšetrenia a hlavne sprístupnili výsledky týchto vyšetrení elektronicky – dokonca aj tých, ktoré spoločnému pacientovi dal urobiť iný lekár.

 
Pridané 27. 03. 2017
Späť