Náš online magazín Akobuk.sk vznikol preto, lebo:

  • takmer 30 000 ľuďom každoročne diagnostikujú vysoký krvný tlak
  • za posledných 20 rokov na Slovensku pribudlo 200 000 diabetikov
  • 7 z 10 Slovákov bojuje so stresom

Radi by sme zlepšili vaše poznatky o zdravom životnom štýle a presvedčili vás, že starať sa o svoje zdravie má zmysel. Na výhovorky nie je čas...

Pohyb a odbúranie stresu ako prevencia

fit_seniori.jpg Šport a cvičenie nie sú len o chudnutí a postave do plaviek. Ide v prvom rade o vaše zdravie. Výskumy dokazujú, že cvičenie prispieva k zníženiu krvného tlaku, ako aj dôsledkov cukrovky, demencie či iných generačných chorôb. Pomôcť môže aj niekoľko minút rýchleho cvičenia, ak si ich nájdete pravidelne.

Stres má taktiež na zdravie nezanedbateľný vplyv. Rýchla doba a množstvo informácií si vyberajú svoju daň. Prečítajte si u nás rady, ako sa so stresom vysporiadať a žiť spokojný život.

Vyskúšajte si rôzne cvičenia od certifikovaných trénerov a odborníkov na zdravý životný štýl. Stačia len malé zmeny v stravovaní a pár minút aktívneho pohybu. Výsledok sa odrazí nielen vo vašej zdravotnej karte, ale aj na tele.

Nechajte si poradiť od odborníkov

Všetky články a videá na Akobuk.sk vznikajú v spolupráci s odborníkmi v daných oblastiach. Na vaše otázky odpovedajú lekári a výskumníci zo Slovenska i zo zahraničia. Ak niečomu veríme, tak sú to dáta a vedecký výskum.