Buďte informovaný vďaka Elektronickej pobočke

S Elektronickou pobočkou máte prehľad o svojich zdravotných údajoch. Je bezplatne dostupná pre všetkých našich poistencov.

Nemusíte si pamätať všetky detaily o svojom zdravotnom stave, návštevách lekárov a užívaných liekoch. Všetko nájdete vo svojej Elektronickej pobočke. Navyše môžete prostredníctvom nej s nami komunikovať rýchlo a jednoducho.

Funkcie Elektronickej pobočky Dôvera, ktoré oceníte:

Buďte informovaný vďaka Elektronickej pobočke

Zdravotná karta

Nájdete v nej kompletný prehľad lekárov, ktorých ste navštívili. Ale aj informácie o vašich diagnózach, zdravotných výkonoch, predpísaných liekoch, údaje z laboratórií aj prehľad absolvovaných očkovaní, hospitalizácií či preventívnych prehliadok.

Majte zdravie svojich detí pod kontrolou

Dôvera myslí aj na vašu rodinu, preto sa môžete bez problémov dostať aj k záznamom svojho dieťaťa, ak je poistené u nás. Podmienkou je, že musí mať menej ako 18 rokov. Jednoducho si ho pridáte do svojej Elektronickej pobočky (alebo mu vytvoríte vlastnú) a okamžite viete zistiť, kedy naposledy užívalo antibiotiká a či absolvovalo všetky potrebné očkovania.

Bezpečné lieky

Vaša Elektronická pobočka má prehľad o všetkých liekoch, ktoré vám predpísali lekári. Automaticky vás upozorní, či sa vzájomne neovplyvňujú. Upozorní vás aj na to, s akými potravinami ich nemôžete kombinovať. Zároveň eviduje, koľko ste za lieky zaplatili a koľko ste mohli ušetriť, ak by ste si na recept od lekára vybrali cenovo výhodnejšie generické lieky.

Získajte späť doplatky za lieky

Cez Elektronickú pobočku môžete získať späť peniaze za doplatky za lieky až do výšky 200 eur. Stačí jeden klik a peniaze vám pošleme priamo na účet.
Zistite viac na tejto stránke.

Hodnotenie lekárov

V Elektronickej pobočke môžete hodnotiť svojho lekára alebo lekára svojich detí a vyjadriť názor na jeho prácu a prístup k pacientovi. Ak zvažujete zmenu svojho lekára, vidíte, ako ho hodnotia iní pacienti.

Pripomienky o preventívnych prehliadkach

Nemáte dobrú pamäť na dátumy? Elektronická pobočka vás informuje, kedy je čas absolvovať preventívnu prehliadku. Sleduje taktiež vaše plánované hospitalizácie a prostredníctvom SMS alebo e-mailu vás upozorní, aby ste na ne nezabudli.

SOS karta prvej pomoci

Súčasťou Elektronickej pobočky je SOS karta. V nej si môžete uložiť najdôležitejšie údaje o vašom zdravotnom stave - alergiách, intoleranciách, krvnej skupine či o užívaných liekoch. My ich pri zásahu záchranky okamžite sprístupníme záchranárom.
Zistite viac na tejto stránke.

Tlačivá a žiadosti elektronicky

V Elektronickej pobočke nájdete aj mnoho predvyplnených tlačív a žiadostí, ktoré sa k nám takto dostanú rýchlejšie. Môžete nás napríklad požiadať o vystavenie náhradného certifikátu, európskeho preukazu, zaslanie nového preukazu poistenca, potvrdenie poistného vzťahu či splátkový kalendár.

Platba poistného

Nie ste si istý, či ste zaplatili všetky odvody za poistenie? Vo svojej aplikácii priamo v profile nájdete informácie o stave záväzkov voči zdravotnej poisťovni, aj čo o platiteľovi eviduje samotná poisťovňa. Tieto informácie ocenia najmä SZČO, samoplatitelia, ale aj zamestnanci vo firmách, aby si boli istí, či náhodou nie sú dlžníkom.

V aplikácii si môžete veľmi jednoducho zistiť:

 • stav účtu,
 • koľko musíte poisťovni uhradiť,
 • históriu platieb poistného.

Dostupné v Mobilnej aplikácii Dôvera.

Recepty

Ak ste poistený v Dôvere, nemusíte sa báť, že stratíte alebo zmažete recepty vytlačené na obyčajnom papieri. Ako poistenec Dôvery si nájdete svoje recepty v mobile okamžite po predpise u lekára. Cez mobilnú aplikáciu si ich môžete dokonca aj vybrať lieky v lekárni.

Okrem toho v aplikácii nájdete:

 • prehľad o všetkých receptoch na lieky, na dietetické potraviny a poukazy na zdravotnícke pomôcky, vrátane platnosti receptov,
 • dávkovanie predpísaných liekov,
 • prepojenie na oficiálny príbalový leták k lieku,
 • navigáciu k najbližšej lekárni, aj informáciu, či komunikuje elektronicky.

Dostupné v Mobilnej aplikácii Dôvera.

Zistite svoju diagnózu s Dôvera Genio

Dôvera Genio je pomocník pri rýchlom a anonymnom overení zdravia. Genio vyhodnocuje zdravotné príznaky, ktoré mu zadáte. Podľa naliehavosti diagnózy odporučí, ako postupovať pri riešení vášho zdravotného problému .

Dôvera Genio vám:

 • zobrazí prehľad diagnóz podľa pravdepodobnosti,
 • odporučí ďalšie kroky podľa naliehavosti,
 • ponúkne možnosť telefonickej konzultácie s lekárom,

Navyše je dostupný v internetovom prehliadači v každom zariadení alebo priamo v mobilnej aplikácii Dôvera.

Moja krvná skupina

Zachrániť život môžete aj cez mobil. Dôležité informácie o darovaní krvi alebo o svojej krvnej skupine zistíte pomocou push notifikácie. Nájdete tu aj aktualizovanú mapu odberných miest.

Služba Moja krvná skupina bola vypracovaná v spolupráci so Slovenským Červeným krížom a odbernými miestami hematologicko-transfúziologických oddelení.

Dostupné v Mobilnej aplikácii Dôvera.

Ako môžete využívať služby Elektronickej pobočky?

1

Zriaďte si prístup bezplatne na tejto stránke, nezaberie to viac ako pár minút

2

Vyplňte všetky potrebné údaje.

3

Okamžite získate prístup ku všetkým funkciám Elektronickej pobočky.

Pre samoplatiteľov

Podnikatelia a živnostníci si môžu v Elektronickej pobočke:

 • plniť svoje oznamovacie povinnosti (napríklad upraviť si adresu, kontakty, nahlásiť nám zmenu svojho platiteľa),
 • vidieť, kto a v akom období za nich platil zdravotné odvody,
 • podať námietky voči nedoplatkom alebo upomienke,
 • zaplatiť dlh alebo preddavok na poistné online cez internetbanking prostredníctvom služieb VÚB Pay, Tatra Pay alebo formou CardPay,
 • požiadať o splátkový kalendár alebo o vrátenie preplatku na poistnom.