Bezplatné vyšetrenie rakoviny hrubého čreva

Rakovina hrubého čreva a konečníka je druhým najčastejšie diagnostikovaným zhubným nádorom na Slovensku. Prevenciou je bezbolestný test na zistenie okultného (skrytého) krvácania v stolici. Jeho včasné odhalenie má veľký vplyv na úspešnosť liečby.

Kedy máte nárok na nadštandardnú prevenciu?

V Dôvere môžete toto vyšetrenie absolvovať bezplatne pri preventívnej prehliadke raz za dva roky už po dovŕšení veku 40 rokov. Zákonný nárok na bezplatné vyšetrenie je od veku 50 rokov.

Prečo nepodceňovať prevenciu?

So zvyšujúcim sa vekom sa zvyšuje aj riziko vzniku ochorenia. Rakovina hrubého čreva sa objavuje najmä po päťdesiatke. Ideálne je však začať s prevenciou už v skoršom veku. Test na okultné krvácanie dokáže odhaliť rakovinu ešte predtým, ako skutočne prepukne. Prevencia a následné vyšetrenia môžu doslova zachrániť život pacienta.

Ako požiadať o test?

  1. Pri preventívnej prehliadke požiadajte svojho všeobecného lekára o bezplatný test na okultné krvácanie. Nárok naň máte 1x za 2 roky, ak ste dovŕšili vek 40 rokov.

  2. Lekár vám poskytne nádobku, do ktorej si doma odoberiete vzorku stolice. Potom ju odnesiete späť svojmu všeobecnému lekárovi.

  3. Lekár dokáže zo vzorky hneď určiť prítomnosť krvi v stolici. Ak je výsledok pozitívny, odporučí vám ďalšie potrebné vyšetrenia.

Váš názor
Nakoľko vám pomohla táto stránka?
Hodnotenie
Na aký problém ste narazili?
Čo sa vám páčilo?
Pozor! Pravdepodobne ste zadali osobné údaje.
Ďakujeme!
Ďakujeme!

Čo o nás hovoria naši poistenci?

Ako nová mamička som zrazu potrebovala veľa vecí. Babybox od Dôvery mi urobil veľkú radosť.

Natália W.

Babybox bol po pôrode veľmi príjemným prekvapením. O chvíľu čakáme druhé a už teraz sa tešíme na ďalšiu praktickú tašku.

Hana K.

Syn potreboval okuliare a tak som si v apke pozrel, či je jeho očný lekár zmluvný a máme nárok na benefit. Okuliare už veselo nosí a ja som mal peniaze do týždňa na účte.

Boris H.

Mám 3 deti a tak aj zdravotná starostlivosť môže byť niekedy nákladnejšia. Našťastie som nikdy nemala problém a Dôverami preplatila nielen zubné ošetrenia, ale aj doplatky za lieky.

Petra R.

V Dôvere si vážim najmä benefity. Často využívam zubný benefit, 300 € za lieky aj rôzne zľavy v lekárni Dr.Max.

Andrej Z.

V poisťovni Dôvera som spokojná. Peniaze za zubný benefit mám vždy do týždňa na účte. Aj nová apka sa mi zdá oveľa prehľadnejšia.

Lenka K.

V Dôvere som poistený celý svoj život. Keď mi lekári predpíšu lieky, vďaka benefitu 300 € za lieky platím buď nič alebo minimum.

Igor S.

Záleží mi na prevencii a tak pravidelne navštevujem všeobecného lekára aj zubára. Benefit Zdravé zuby využívam každý rok, peniaze mám na účte rýchlo.

Tomáš M.

Vďaka apke Dôvery si nikdy nezabudnem vybrať lieky, ktoré užívam pravidelne. Som s ňou spokojná.

Barbora Š.

Keďže užívam viacero liekov, cením si najmä benefit 300 € za lieky, vďaka ktorému sa mi vrátia naspäť peniaze za doplatky.

Daniel J.

Chcem sa prepoistiť