Výhody pre darcov krvi

Využite nárok na balenie vitamínových doplnkov alebo zľavy až do výšky 25 % na pobyt v najznámejších kúpeľoch Slovenska. Projekt Moja krvná skupina prináša darcom krvi cenné informácie a poradňu.

Výhody pre darcov krvi

Vitamíny pre darcov krvi

Poistenci, ktorí bezplatne darovali krv, získajú po každom odbere krvi vitamínový doplnok, ktorý pomáha k rýchlejšej regenerácii organizmu po darovaní krvi.

  • Každý poistenec má nárok na 1 balenie vitamínov za 1 odber.
  • Vitamínový doplnok získa každý darca bez ohľadu na to, či daruje plnú krv alebo len krvnú plazmu či krvné doštičky.

Ako získať vitamínový doplnok

1

Po odbere krvi si na transfúznej stanici vyzdvihnite potvrdenie o darovaní krvi.

2

Potvrdenie nie staršie ako 3 mesiace doručte do Dôvery. Môžete ho priniesť do pobočky, poslať poštou alebo prostredníctvom kontaktného formuláru.

3

Vitamíny vám následne pošleme poštou.

Zľava do kúpeľov pre darcov krvi

Naši poistenci, držitelia plakiet za mnohonásobné darovanie krv, môžu využiť zľavy až do výšky 25 % v najznámejších kúpeľoch Slovenska zameraných na reumatické ochorenia - Piešťany a Smrdáky.

  • Zľava platí na kúpeľné alebo relaxačné pobyty vo všetkých hoteloch v Slovenských liečebných kúpeľoch Piešťany alebo Smrdáky.
  • Pri nahlasovaní do kúpeľov sa stačí preukázať preukazom poistenca a preukazom darcu krvi, ktorý potvrdzuje udelenie Janského plakety.
  • Zľava sa nevzťahuje na pobyty, ktoré sú čiastočne hradené zdravotnou poisťovňou.

Aké sú zľavy pre darcov?

Hodnota plakety
Výška zľavy
Bronzová 10%
Strieborná 15%
Zlatá
20%
Diamantová
25%

Moja krvná skupina

Moja krvná skupina je spoločným dielom Dôvery a Slovenského Červeného kríža. Pomáha hľadať darcov krvi pre konkrétnych pacientov, radí v otázkach darcovstva a posmeľuje prvodarcov.

Ako sa pridať k darcom krvi

  • Život projektu sa odohráva najmä na sociálnej sieti facebook. Potrebuje niekto vo vašom okolí súrne krv? Napíšte nám, oslovíme našich priaznivcov s výzvou na darovanie krvi pre konkrétneho pacienta. Hľadáte aktuálne informácie o darovaní? Tie tu nájdete tiež.
  • Zaujímavé informácie o darovaní krvi a poradňu nájdete aj na webe mojakrvnaskupina.sk, kde sa môžete prihlásiť na odber newslettera pre darcov krvi. Niekoľkokrát v roku vám do e-mailovej schránky pošleme zaujímavé články o krvi a význame jej darovania.