Bezplatné vyšetrenie rakoviny hrubého čreva

Rakovina hrubého čreva a konečníka je druhým najčastejšie diagnostikovaným zhubným nádorom na Slovensku. Prevenciou je bezbolestný test na zistenie okultného čiže skrytého krvácania v stolici. Jeho včasné odhalenie má veľký vplyv na úspešnosť liečby.

Kedy máte nárok na nadštandardnú prevenciu?

V Dôvere môžete toto vyšetrenie absolvovať bezplatne pri preventívnej prehliadke raz za dva roky už po dovŕšení veku 40 rokov. Zákonný nárok na bezplatné vyšetrenie je od veku 50 rokov.

Prečo nepodceňovať prevenciu?

So zvyšujúcim sa vekom sa zvyšuje aj riziko vzniku ochorenia. Rakovina hrubého čreva sa objavuje najmä po päťdesiatke. Ideálne je však začať s prevenciou už v skoršom veku. Test na okultné krvácanie dokáže odhaliť rakovinu ešte predtým, ako skutočne prepukne. Prevencia a následné vyšetrenia môžu doslova zachrániť život pacienta.

Ako požiadať o test?

  1. Pri preventívnej prehliadke požiadajte o bezplatný test na okultné krvácanie svojho všeobecného lekára. Nárok naň máte 1x za 2 roky, ak ste dovŕšili vek 40 rokov.

  2. Lekár vám poskytne nádobku, do ktorej si doma odoberiete vzorku stolice. Potom ju odnesiete späť svojmu všeobecnému lekárovi.

  3. Lekár dokáže zo vzorky hneď určiť prítomnosť krvi v stolici. Ak je výsledok pozitívny, odporučí vám ďalšie potrebné vyšetrenia.

Váš názor
Nakoľko vám pomohla táto stránka?
Hodnotenie
Na aký problém ste narazili?
Čo sa vám páčilo?
Pozor! Pravdepodobne ste zadali osobné údaje.
Ďakujeme!
Ďakujeme!

Čo o nás hovoria naši poistenci?

V Dôvere som poistený od narodenia, s manželkou sme tu poistili aj naše deti. Benefity nevnímam ako samozrejmosť a preto som rád, že mi ich poisťovňa ponúka. Keď som ich vyskúšal, bol som spokojný.

Tomáš G.

V Dôvere som už 25 rokov a neplánujem meniť. Vždy som vybavil, čo som potreboval.

Martin Z.

Dôvere patrí vďaka od celej našej rodiny. Prešli sme si aj ťažším obdobím, no poisťovňa nás podržala a preplatila viaceré úkony.

Jaroslav A.

Som v Dôvere už niekoľko rokov a nemenila by som.

Lenka M.

Som maximálne spokojná. Benefity sú zrozumiteľné a preplatky prišli načas. Všetko, čo potrebujem, so mnou poisťovňa komunikuje.

Patrícia V.

Poisťovňu by som nemenila, v Dôvere som rada. Vždy sú ochotní, ak potrebujem poradiť.

Anna K.

Chcem sa prepoistiť