Mamografia do 10 dní

Chcete ísť na preventívnu mamografiu? Získajte ju prednostne už do 10 dní. Objednajte sa osobne alebo telefonicky priamo u nášho zmluvného partnera.

Mamografia do 10 dní

Kto má nárok na benefit?

Všetky klientky Dôvery vo veku od 40 do 69 rokov.

Kedy možno benefit využiť?

  • Na mamografické vyšetrenie hradené zdravotnou poisťovňou majú ženy nárok raz za dva roky, aj keď nemajú žiadne príznaky alebo bolesti.
  • Preventívne mamografické vyšetrenie zabezpečujeme v spolupráci s vybranými zdravotníckymi zariadeniami na celom Slovensku už do 10 pracovných dní od objednania.

Ak užívate hormóny, máte v rodine niekoho, kto mal v minulosti rakovinu prsníka, alebo máte ťažko prehľadný mamografický obraz, môžete absolvovať mamografiu častejšie. Rozhodne o tom váš ošetrujúci lekár.


Ako získať benefit?

  • Objednať sa dá telefonicky alebo osobne priamo u zazmluvneného zdravotníckeho zariadenia.
  • Na mamografické vyšetrenie potrebujete odporúčanie od gynekológa.
  • V prípade nejasností alebo problémov s objednaním vám radi pomôžeme v našom kontaktnom centre.

Ak vám ponúknutý termín nebude vyhovovať, vyberiete si iný. V takom prípade vám však už, bohužiaľ, negarantujeme vyšetrenie do 10 dní.


Čo je dobré vedieť?

Ak sa rakovina odhalí včas, zvyšuje sa pravdepodobnosť na jej vyliečenie. Zvlášť to platí o rakovine prsníka. Mamografické vyšetrenie ju pomáha identifikovať už v počiatku.

Ako sa objednať na mamografické vyšetrenie

1

Navštívte vášho gynekológa a požiadajte ho o odporučenie na vyšetrenie.

2

Objednajte sa priamo u nášho zmluvného partnera. Aktuálny zoznam mamografov nájdete nižšie.

3

Mamografické pracovisko vám ponúkne termín vyšetrenia do 10 pracovných dní. V prípade problémov s objednaním vyplňte, prosím, tento formulár.

4

Po vyšetrení vám na mamografickom pracovisku oznámia termín vypracovania výsledkov. Odovzdajú vám ich spolu s lekárskou správou do vlastných rúk.

5

Výsledky odovzdajte svojmu gynekológovi, ktorý vyšetrenie vyhodnotí.

Aktuálny zoznam mamografov