Moja krvná skupina


Projekt Moja krvná skupina je spoločným dielom Dôvery a Slovenského Červeného kríža. Jeho cieľom je pomôcť nájsť vhodných darcov krvi, poradiť im pri zdravotných problémoch a posmeliť prvodarcov.

Projekt sa odohráva na sociálnej sieti Facebook. Stačí, ak sa pridáte k fanúšikom s vašou krvnou skupinou a máte informácie a rady o darovaní krvi na jednom mieste. Spolu s vami zachraňujeme životy. Zverejňujeme overené výzvy na darovanie krvi, sme v kontakte s ich zadávateľmi, poradíme vám, čo máte urobiť a ak budete potrebovať, budeme šíriť aj vašu správu. Veď na Facebooku má projekt Moja krvná skupina spolu viac ako 30-tisíc fanúšikov.

Pre pravidelných darcov krvi, ale aj pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť o darovaní krvi viac, vydávame newsletter plný zaujímavých článkov o darcovstve. Na stránke www.mojakrvnaskupina.sk nájdete napríklad aj vyhľadávač, vďaka ktorému zistíte, či je vhodné darovať krv, ak užívate určitý liek.

Kniha o darovaní krvi Pridané 18. 09. 2017

Na svete je prvá knižka o darcovstve krvi, ktorej bude rozumieť aj úplne bežný Slovák. Na to, aby ste sa dozvedeli o krvi a darovaní všetko potrebné, už nebudete potrebovať základ z medicíny ani biológie.

Darovať krv pred či po dovolenke? Pridané 21. 06. 2016

Darovanie krvi po dovolenke strávenej mimo Slovenska nebude úplne jednoduché. Od toho, ktorú krajinu navštívite, závisí dĺžka pauzy, ktorú je potrebné si dať pred najbližším darovaním. Ideálne riešenie je darovať krv ešte pred dovolenkou.

100 tričiek je na ceste k majiteľom Pridané 12. 06. 2016

V máji sme na facebooku spustili súťaž pre fanúšikov o 100 unikátnych tričiek s motívom Mojej krvnej skupiny. A sú naozaj výnimočné. V tme s nimi budete doslova neprehliadnuteľní.

Opäť na cestách s Festivalom zdravia Pridané 05. 05. 2016

V máji a v júni nás opäť nájdete na cestách. Spolu s Festivalom zdravia navštívime 24 slovenských miest.

O darovaní krvi sa dočítate aj tento rok v prílohe denníka Pravda Dobré zdravie Pridané 05. 04. 2016

Aj v tomto roku spolupracujeme s denníkom Pravda a jeho magazínom Dobré zdravie na zaujímavých článkoch o krvi a o darovaní krvi v rámci seriálu Tisíc a jedna kvapka.

Moja krvná skupina je na cestách s Festivalom zdravia Pridané 27. 08. 2015

Na námestiach mnohých slovenských miest môžete aj v tomto roku naraziť na stanový tábor, v ktorom bude jeden stan vyhradený nám - Mojej krvnej skupine. Nemusíte sa hanbiť vojsť. Jediné, čo sa vám môže stať, je, že prídete o trochu krvi, ale na to ste si už asi zvykli.

Kúpele zadarmo pre držiteľov plakety Pridané 08. 06. 2015

Viete, prečo sa za darovanie krvi neplatí? Pretože táto pomoc je nevyčísliteľná. Darovanie krvi je najmä o nezištnej pomoci druhému a o záchrane života. 

Ďakujeme darcom krvi Pridané 02. 06. 2015

Zdravotná poisťovňa Dôvera sa rozhodla poďakovať a oceniť aspoň niekoľkých mnohonásobných darcov viac než to robí  zvyčajne. Projektu Moja krvná skupina venovala niekoľko poukazov na víkendový kúpeľný pobyt v Kúpeľoch Brusno.

Ambasádorkou darcov krvi je Aneta Parišková Pridané 13. 08. 2014

Trojnásobná matka, moderátorka a držiteľka mnohých diváckych ocenení Aneta Parišková sa stala ambasádorkou projektu mojakrvnaskupina.sk. Zastrešovať bude aktivity pre darcov krvi.

Leto s Mojou krvnou skupinou Pridané 12. 08. 2014

Projekt mojakrvnaskupina.sk vyráža na roadshow po Slovensku. Do konca leta si môžete dať zistiť svoju krvnú skupinu v piatich slovenských mestách.

Naspať