Bojovníci za zdravie


Žiadosti o pomoc k nám prichádzajú dennodenne. Najčastejšie sú od pacientov nútených podstúpiť náročnú operáciu alebo ľudí odkázaných na rehabilitácie, ktoré nie sú hradené z verejných zdrojov. 

V apríli 2016 sme preto spustili grantový program Bojovníci za zdravie. Jeho hlavnou myšlienkou je pomôcť našim poistencom k zlepšeniu ich zdravia. Poskytnúť im finančný príspevok na absolvovanie rehabilitácie, operácie, zahraničnej liečby či nákup liekov a zdravotných pomôcok, ktoré by im uľahčili život, ale zdravotné poistenie ich zo zákona neprepláca alebo len čiastočne prepláca.

Grantový program vyhlasujeme dvakrát do roka, vždy na jar a na jeseň. V každom kole podporíme vyše 120 poistencov sumou viac ako 150 tis. eur. Dokopy sme takto pomohli už 519 žiadateľom sumou takmer 610 tis. eur a pokračujeme ďalej. O vyhlásení každého kola bojovníkov vás budeme priebežne informovať. Všetko o projekte sa dozviete na špeciálnej stránke www.bojovnicizazdravie.sk.


Staňte sa bojovníkom za zdravie a získajte od nás finančný príspevok Pridané 05. 04. 2018

Už po piaty raz sme spustili unikátny grantový program Bojovníci za zdravie. Naši poistenci tak opäť majú príležitosť získať peniaze na špeciálnu liečbu, zákrok či zdravotnú pomôcku, ktorá im pomôže v boji o zdravie.

Niekedy aj nádcha môže ohroziť život Pridané 30. 01. 2018

Emka sa narodila s ochorením, ktoré zaťažuje predovšetkým jej pľúca. Baktérie pre ňu predstavujú najväčšiu hrozbu, preto šesťkrát denne niekoľko hodín inhaluje. Tento zdĺhavý proces uberá 8-ročné dievčatko o čas na záľuby a hry s ostatnými deťmi. Preto rodičia požiadali Dôveru o kvalitnejšiu pomôcku.

Bicykel pre dvojmetrového velikána Pridané 30. 01. 2018

Jazda na bicykli bola Danielovou vášňou už od detstva. Počas dospievania sa však vytiahol do výšky 2,03 m metra, až nakoniec prerástol nielen blízkych, ale aj svoj koníček. Spolu s diagnózou - detská mozgová obrna - mu prudký rast vyvolal aj zdravotné komplikácie.

Účinnú liečbu našli až v zahraničí Pridané 30. 01. 2018

Vzácne ochorenie, s ktorým si nevedia rady ani najlepší slovenskí špecialisti. Rodičia polročného Andráska preto hľadali pomoc v zahraničí, kde dostali jednoznačné ultimátum. Rozhodujú sekundy a ak liečba nenastane čím skôr, následky budú nezvratné.

Diagnóza prvého dieťaťa sa u ďalšieho zopakovať nemala. Mýlili sa Pridané 30. 01. 2018
Dve zo štyroch detí sa narodili s diagnózou mikrocefália. Staršia Tamara a najmladšia Dorotka Zoe sa s hendikepom vyrovnávajú statočne aj vďaka obetavosti, úsiliu a láske svojich rodičov. Aby vo vývoji napredovali, obe potrebujú drahé rehabilitácie, na ktoré získali peniaze z Bojovníkov za zdravie.
Od zamestnania k trvalej invalidite Pridané 30. 01. 2018

Na živobytie si zarábal ako profesionálny vodič. Sedavé zamestnanie, stres a nepravidelná strava sa podpísali pod bolesti chrbta, ramena, ale stoja aj za vznikom cukrovky. Rehabilitácie poskytli len chvíľkovú úľavu od bolesti, preto si Miroslav zaobstaral špeciálny zdravotnícky prístroj.

Pre ochorenie zažívala odmietanie aj odchod z krúžkov Pridané 30. 01. 2018

Lucka sa trápi s diabetom takmer od kolísky. Dnes už 12-ročné dievča bojuje nielen s chronickým ochorením, ale donedávna aj s nepochopením okolia. Vylúčenie z kolektívu rovesníkov či z mimoškolských aktivít zažívala denne. Vďaka pravidelnému monitoringu cukru v krvi si opäť užíva detské radosti.

Mladík so zápalom pľúc leží v kóme šesť rokov Pridané 30. 01. 2018


Kde hľadať vinníka? V nesprávnej liečbe, v zlyhaní lekárov či v krutej hre osudu? Tieto a podobné otázky si kladie zronená matka 32-ročného Juraja, ktorého na prvý pohľad bežná choroba pred šiestimi rokmi natrvalo pripútala na lôžko.

Oporou mu je veľká rodina Pridané 30. 01. 2018

Mala to byť nedeľa ako každá iná. Pre otca šiestich detí sa však skončila na neurológii s mozgovou príhodou. Celej rodine sa v tej chvíli život obrátil naruby. Zomkli sa však a Petrovi sú nepretržitou oporou dňom i nocou. Na pomoc oslovili aj Dôveru.

Účinné rehabilitácie či špeciálne pomôcky pre 122 poistencov Pridané 07. 12. 2017

Zdravotná poisťovňa Dôvera už druhýkrát v tomto roku pomôže bojovníkom všetkých vekových kategórií zdolať ochorenie a žiť zdravšie.  

Naspať

Súvisiace články

Všetko o grantovom programe Bojovníci za zdravie
Podmienky Grantového programu Dôvera
Bojovníkom za zdravie darujeme 150-tisíc eur