Bojovníci za zdravie


Žiadosti o pomoc k nám prichádzajú dennodenne. Najčastejšie sú od pacientov nútených podstúpiť náročnú operáciu alebo ľudí odkázaných na rehabilitácie, ktoré nie sú hradené z verejných zdrojov. 

V apríli 2016 sme preto spustili grantový program Bojovníci za zdravie. Jeho hlavnou myšlienkou je pomôcť našim poistencom k zlepšeniu ich zdravia. Poskytnúť im finančný príspevok na absolvovanie rehabilitácie, operácie, zahraničnej liečby či nákup liekov a zdravotných pomôcok, ktoré by im uľahčili život, ale zdravotné poistenie ich zo zákona neprepláca alebo len čiastočne prepláca.

V druhom kole projektu sme 125 našim poistencom poskytli finančný príspevok vo výške viac ako 153-tisíc eur. Dokopy sme takto pomohli už 397 žiadateľom sumou takmer 450 tis. € a pokračujeme ďalej. O vyhlásení jarného kola bojovníkov vás budeme priebežne informovať. Všetko o projekte sa dozviete na špeciálnej stránke www.bojovnicizazdravie.sk.


Predvianočný darček pre 125 bojovníkov Pridané 10. 12. 2016

Druhý raz v tomto roku sme sa rozhodli pomáhať nad rámec toho, čo zdravotným poisťovniam stanovuje zákon. Špeciálna liečba, pomôcky, rehabilitácie alebo lieky, ktoré našim poistencom umožňujú zotaviť sa rýchlejšie, často predstavujú drahú záležitosť, ktorú si sami nemôžu dovoliť. Práve pre nich sme vytvorili grantový program Bojovníci za zdravie a podporili sumou vyše 150 tis. €. 

Cukrovku nepodceňujem Pridané 13. 09. 2016

Hovorí to o sebe budúca veterinárka Barbora z Turia. V prvom ročníku vysokej školy jej diagnostikovali diabetes. Ochoreniu musela prispôsobiť svoje aktivity, ale verí, že aj tak môže žiť plnohodnotný život.

Život medzi štyrmi stenami Pridané 12. 09. 2016

Stanislav trávil svoj život za múrmi paneláku dlhé roky. S okolitým svetom ho spájal len pohľad z okna a aj malá vychádzka či nákup bol pre neho sviatkom. Teraz si užíva čerstvý vzduch vďaka prenosnému kyslíkovému prístroju.

Dievčatko s anjelským úsmevom Pridané 12. 09. 2016

Šesťročnej Kiare diagnostikovali Angelmanov syndróm. Ide o zriedkavé neliečiteľné ochorenie, ktorým trpí len zopár detí na Slovensku. Ako sa žije s takouto diagnózou, nám prezradila jej mama Erika.

Chcem počuť svoje deti Pridané 07. 09. 2016

Michaela má ťažkú poruchu sluchu, ktorú zdedili aj jej dvaja malí synovia. Veľmi chce komunikovať so svojimi deťmi pri čom jej pomáhajú načúvacie prístroje.

Prvé kroky malého bojovníka Pridané 06. 09. 2016

Päťročný Maťko je na prvý pohľad zdravý chlapec, ktorý sa nijako nelíši od svojich rovesníkov. Od narodenia však trpí detskou mozgovou obrnou, ktorá sa prejavila ako dôsledok komplikovaného pôrodu.

Medailista na vozíku Pridané 05. 09. 2016

Sympatický východniar Imrich je pre rázštep chrbtice na vozíčku od narodenia. Celých 53 rokov. Na prvý pohľad mu však jeho energiu, cieľavedomosť,  chuť žiť a dosahovať úspechy môžu závidieť aj všetci zdraví ľudia. 

Malá Tamarka je statočná bojovníčka Pridané 02. 09. 2016
Ani nie dvojročnú Tamarku nevystihne žiadne iné slovo lepšie ako bojovníčka. Za svoj krátky život si toho vytrpela viac ako dosť. Vďaka príspevku, ktorý získala prostredníctvom projektu Bojovníci za zdravie, absolvuje potrebné rehabilitácie.
Všetko o grantovom programe Bojovníci za zdravie Pridané 15. 07. 2016

Projekt Bojovníci za zdravie sme spustili so zámerom pomôcť našim poistencom k zlepšeniu zdravia a k zvýšeniu kvality života. Poskytujeme im finančný príspevok na ošetrenia, zákroky, operácie, rehabilitácie či pomôcky, ktoré sú nútení si hradiť sami, pretože sa na ne nevzťahuje (alebo len čiastočne vzťahuje) úhrada z verejných zdrojov.

Bojovníkom za zdravie darujeme 150-tisíc eur Pridané 07. 07. 2016

V apríli sme vyhlásili historicky prvé kolo grantového programu Bojovníci za zdravie. Každý náš poistenec s akýmkoľvek zdravotným problémom mal možnosť zapojiť sa a požiadať nás o finančný príspevok na zdravotnú starostlivosť, ktorá nie je hradená z verejného zdravotného poistenia. Podporíme až 118 z nich.

Späť

Súvisiace články

Všetko o grantovom programe Bojovníci za zdravie
Podmienky Grantového programu Dôvera
Bojovníkom za zdravie darujeme 150-tisíc eur