Bojovníci za zdravie


Žiadosti o pomoc k nám prichádzajú dennodenne. Najčastejšie sú od pacientov nútených podstúpiť náročnú operáciu alebo ľudí odkázaných na rehabilitácie, ktoré nie sú hradené z verejných zdrojov. 

V apríli 2016 sme preto spustili grantový program Bojovníci za zdravie. Jeho hlavnou myšlienkou je pomôcť našim poistencom k zlepšeniu ich zdravia. Poskytnúť im finančný príspevok na absolvovanie rehabilitácie, operácie, zahraničnej liečby či nákup liekov a zdravotných pomôcok, ktoré by im uľahčili život, ale zdravotné poistenie ich zo zákona neprepláca alebo len čiastočne prepláca.

V druhom kole projektu sme 125 našim poistencom poskytli finančný príspevok vo výške viac ako 153-tisíc eur. Dokopy sme takto pomohli už 397 žiadateľom sumou takmer 450 tis. € a pokračujeme ďalej. O vyhlásení jarného kola bojovníkov vás budeme priebežne informovať. Všetko o projekte sa dozviete na špeciálnej stránke www.bojovnicizazdravie.sk.


Žiadne rozmazané videnie len ostrý zrak Pridané 14. 03. 2017

Iba poistenci Dôvery majú zľavy za liečbu v renomovanej očnej klinike v Martine

Korene Lacovho problému s očami siahajú až do jeho detstva, no v posledných rokoch bez použitia lupy neprečítal ani článok v novinách. Riešením bola operácia, na ktorú získal peniaze z Bojovníkov za zdravie.

Spúšťame boj o zdravie Pridané 13. 03. 2017

Unikátny grantový program Bojovníci za zdravie opäť dáva príležitosť našim poistencom získať peniaze na špeciálnu liečbu, ktorá nie je hradená z verejných zdrojov. Až do 4. mája môžete žiadať o zahraničný zákrok, či zdravotnú pomôcku. Tohtoročných Bojovníkov podporil aj olympijský víťaz a majster sveta Matej Tóth.

Raz sa prejde po vlastných Pridané 08. 03. 2017

Predčasne narodené dievčatko sa na svet vypýtalo už v 24 týždni. S váhou iba 600 gramov sa Katka „pobila“ so životom a v tomto roku oslávi 9 narodeniny. Tým sa však jej boj nekončí. Má totiž jasný cieľ – postaviť sa na nohy.

Maxík rehabilituje aj s Tamarkou Pridané 07. 03. 2017

Predčasne narodenému chlapcovi krvácanie do mozgu spôsobilo posthemoragický 3-komorový hydrocefalus. Diagnóza sa tak postarala o predĺžený pobyt v nemocnici na ďalšie 4 mesiace. Dnes 3-ročný Maxík trávi čas s tabletom v ruke a objavuje čaro prvých slovíčok.  

V kóme po zjedených guličkách Pridané 07. 03. 2017

Želaním každého rodiča je priviesť na svet zdravé bábätko. Marek bol presne tým vytúženým  dieťaťom, ktorému nič nechýbalo. Po dva a pol roka však chvíľka nepozornosti stačila na to, aby mladej rodine obrátila život naruby. Prehltnuté magnetické guľôčky zmenili  vysnívaný život na boj o jeho záchranu.

Dospelým sa pomoc hľadá ťažšie Pridané 07. 03. 2017

S detskou mozgovou obrnou, pripútaný na invalidný vozík a odkázaný na pomoc iných. S dospievaním sa mechanické cvičenie stávalo čoraz náročnejšie, nielen fyzicky, ale aj finančne. Svoje o tom vie 35 ročný Marián. Keďže nadácie sa prevažne zameriavajú na podporu detí, hľadal iné možnosti. A našiel Bojovníkov.    

Nový pohľad na svet Pridané 07. 03. 2017

Korene Lacovho problému s očami siahajú až do jeho detstva. V posledných rokoch sa však situácia zhoršila natoľko, že bez použitia lupy už drobnejší text neprečítal. Verdikt očnej lekárky preto znel - operácia očí.

Hudobný virtuóz s poruchou sluchu Pridané 07. 03. 2017

Každý hendikep obmedzuje, no nemusí hneď znamenať stopku na ceste ku splneniu si sna. Príbeh 8-ročného Adamka je dôkazom toho, že všetko sa dá, stačí chcieť. Dokonca aj hrať na heligónke, i keď k dokonalému sluchu mu chýba niekoľko decibelov. 

Malého programátora si všimol aj Microsoft Pridané 07. 03. 2017

Tomáško sa narodil ako zdravé dieťa. Ťažkosti sa objavili tesne pred jeho prvými narodeninami. To, že sa v jeho tele začalo šíriť zákerné ochorenie, spočiatku nikomu ani len nenapadlo. Chlapec svoj boj nakoniec vyhral, no s následkami liečby sa borí dodnes. 

6 trofejí napriek zraneniu Pridané 07. 03. 2017

Od zábavy k tvrdej drine. Tak odštartovala športovú kariéru 8-násobná majsterka Slovenska v atletike. Počas roku, kedy ju najviac trápila bolesť v kolene, vyhrala až 6 titulov. To si však vyžiadalo svoju daň v podobe polročnej prestávky, kedy podstúpila liečbu. 

Späť

Súvisiace články

Všetko o grantovom programe Bojovníci za zdravie
Podmienky Grantového programu Dôvera
Bojovníkom za zdravie darujeme 150-tisíc eur