Zadarmo ich dostanú pedagógovia zo základných škôl z celého Slovenska, a to bez ohľadu na to, či učia v štátnych, súkromných alebo cirkevných školách. „Učitelia sú aj počas pandémie na okraji záujmu a bez dostatku ochranných pomôcok. Pritom najmä v čase, keď sa veľmi intenzívne rieši návrat žiakov druhého stupňa do školských lavíc, si zdravie pedagógov zaslúži zvýšenú pozornosť,“ vysvetlil generálny riaditeľ Dôvery Martin Kultan.

Vitamínový balíček pre učiteľov zostavila Dôvera s podporou lekární Dr.Max tak, aby posilnila ich imunitný a nervový systém, zvýšila ich odolnosť a zmiernila únavu, fyzické i psychické vyčerpanie. Balíček obsahuje 100 tabliet vitamínu C, 100 tabliet B-komplexu (vitamíny B1 a B2) a 50 tabliet vitamínu B6 v kombinácii s horčíkom.

Odolný organizmus so silnou imunitou je predpokladom pre lepšie zvládnutie akejkoľvek infekcie. Časť detí chodí do školy, ďalšie sa vrátia do školských lavíc od nového roku. Ale bez zdravých učiteľov to nepôjde. „Rozhodli sme sa pomôcť pedagógom zo základných škôl, hoci rovnakú pozornosť si zaslúžia i učitelia v materských a v stredných a vysokých školách. Žiaľ, naše možnosti sú obmedzené. Ale môžeme takto motivovať aj iné spoločnosti a spolu tak pomôžeme vytvoriť balíček pomoci všetkým učiteľom na Slovensku,“ dodal Martin Kultan.

Vitamíny si učitelia môžu prísť osobne vyzdvihnúť do ktorejkoľvek zo 75 pobočiek Dôvery podľa pokynov, ktoré nájdu na pedagogickom portáli zborovna.sk (ak sú učiteľmi základných škôl a sú tu registrovaní).

Všetky informácie o vitamínových balíčkoch nájdete aj na webovej stránke www.dovera.sk/vitaminy.