V Detskej fakultnej nemocnici sme v minulom roku zrenovovali infekčné oddelenie. Vzhľadom na jej veľkosť a množstvo pacientov, ktorí sa tu ročne liečia, sme sa s nemocnicou dohodli aj na zútulnení ďalšieho priestoru. V priebehu marca si maliari „posvietili“ na biele steny na Klinike pre deti a dorast a pokryli ich farebnými kvetmi.

MG1_7110.jpg
 „S najmenšími deťmi trávia čas v nemocnici aj rodičia. Pre staršie deti je však hospitalizácia stresujúca, chýba im rodina aj priatelia. Ak sú priestory nemocnice prispôsobené deťom, veselé a farebné, čas im tu plynie rýchlejšie, majú množstvo podnetov a lepšie spolupracujú s personálom,“ povedala Jana Pecsérke Kubranská, riaditeľka Združenia Osmijanko.

Práce na klinike bolo viac ako dosť. Veď maľovať desiatky metrov štvorcových stien v plnej prevádzke nie je nikdy jednoduché. Majstri si s tým však hravo poradili a za dva týždne stihli nielen vymaľovať izby, ale aj zrenovovať presklenné plochy medzi izbami elegantnými a praktickými fóliami.

MG1_7116.jpg

„Sme presvedčení, že investícia do renovácie nemocníc má obrovský zmysel. Na prvom mieste je bezpochyby vždy kvalitná zdravotná starostlivosť a dobre nastavená liečba. Pre hospitalizovaných a najmä pre deti je však rovnako dôležité aj prostredie, v ktorom sa liečia,“ povedal Martin Kultan, generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera.

MG1_7237.jpg
Slávnostné strihanie stuhy. V strede zľava: Jana Pecsérke Kubranská (riaditeľka Združenia Osmijanko), Martin Kultan (generálny riaditeľ Dôvery, Ingrid Urbančíková (generálna riaditeľka DFN Košice).

Zdravotná poisťovňa Dôvera spolupracuje so Združením Osmijanko už dvanásty rok. Za ten čas sme stihli vymaľovať alebo vybudovať návštevnú miestnosť na detských oddeleniach v tretine nemocníc na Slovensku.

Zoznam všetkých zrenovovaných oddelení nájdete na tejto stránke.