Vďaka spolupráci Združenia Osmijanko a zdravotnej poisťovne Dôvera sa priestory na detských oddeleniach už dvanásty rok menia na útulnejšie a priateľskejšie k deťom. Oddelenie na Liptove je už 45. zrenovovaným priestorom počas vzájomnej spolupráce.

Detske oddelenie_LM_2018_.jpg

„Tam, kde je potrebné vymaľovať, oživiť priestor kresbami a farbami, pravidelne zasahujú naši maliari. V nemocniciach, kde deti nemajú priestor na hranie a stretávanie s blízkymi, spoločne renovujeme staré izby a budujeme návštevné miestnosti. Za ten čas sme prešli už tretinu nemocníc v rôznych kútoch Slovenska,“ komentovala spoluprácu riaditeľka Združenia Osmijanko Jana Pecsérke-Kubranská.

Detske oddlenie_LM_2018_1.jpg
Detské oddelenie v Liptovskej nemocnici, na ktorom ročne ošetria viac ako tisíc detí, prešlo kompletne rukami maliarov. Tí stihli za dva týždne počas plnej prevádzky pripraviť steny na maľovanie a pokresliť ich veselými motívmi. Pri slávnostnom odovzdaní priestorov vedeniu nemocnice nechýbal ani Jakub Grigar, známy vodnoslalomár, ktorý sa v Liptovskej nemocnici narodill. Hospitalizované deti potešil maličkosťami a v jeho prítomnosti im čas plynul aspoň o čosi rýchlejšie.

Detske oddelenie_LM_2018_2.jpg
Slávnostné strihanie stuhy. V strede zľava: MUDr. Roman Mojžiš (primár detského oddelenia), Ing. Božena Holbičková (reg. riaditeľka nákupu zdravotnej starostlivosti zdravotnej poisťovne Dôvera), Jakub Grigar (reprezentant SR vo vodnom slalome), Jana Pescérke-Kubranská (riaditeľka Združenia Osmijanko).

Detske oddelenie LM_2018.jpg
„So Združením Osmijanko sme prešli už mnoho nemocníc. Väčšina z  nich si doslova pýta rekonštrukciu. Mnohokrát sú pacienti so samotnou liečbou a personálom v nemocnici spokojní, ale sťažujú sa na nedôstojný stav priestorov. Už mnoho rokov preto robíme maximum pre to, aby sa priestory v našich nemocniciach menili na príjemnejšie a modernejšie“, povedala pri otvorení Božena Holbičková, regionálna riaditeľka nákupu zdravotnej starostlivosti zo zdravotnej poisťovne Dôvera.

Združenie Osmijanko spoločne s Dôverou už v tomto roku vymaľovalo priestory v Detskej fakultnej nemocnici v Košiciach a renováciou prejdú aj detské oddelenia v nemocniciach v Považskej Bystrici, vo Veľkom Krtíši a v Piešťanoch.