Zdravie

Otázky a odpovede ohľadom zdravotnej starostlivosti a prevencie. Na čo máte nárok, čo vám zdravotná poisťovňa preplatí a čo si platíte sám/sama. Pomôžeme vám zorientovať sa v pravidlách pre ambulantnú liečbu, hospitalizácie, pobyt v kúpeľoch, lieky či okuliare a iné pomôcky.

Ochorenia

Ambulantní lekári poskytujú množstvo vyšetrení a zákrokov. Najčastejšie sa pýtate, na čo máte nárok a čo už zdravotná poisťovňa neprepláca.
Počet odpovedí na otázku: 10

Poradňa pre mamičky

Idú vášmu bábätku prvé zúbky a neviete, ako mu uľaviť od bolesti? Začínate prikrmovať a neviete, ako na to?

Počet odpovedí na otázku: 10

Kúpele

Kúpele preplácané zdravotnou poisťovňou nie sú dovolenka, ale liečba podliehajúca pravidlám a medicínskym postupom. Iné sú pre pacientov vo vážnejšom stave a pre deti (kategória A), iné pre pacientov s menej vážnym ochorením (kategória B). Podľa kategórií sa určujú aj doplatky za kúpele. 
Počet odpovedí na otázku: 20

Hospitalizácie

Najčastejšie sa pýtate, ako dlho sa čaká na plánovanú hospitalizáciu a kedy budete môcť do nemocnice nastúpiť. Základné pravidlo pre všetkých pacientov znie: Kontaktujte svoju zdravotnú poisťovňu a informujte sa o vašom termíne nástupu do nemocnice.
Počet odpovedí na otázku: 6

Pomôcky

Invalidné vozíky, barle, kompresívne pančuchy, načúvacie aparáty a mnohé ďalšie. Pre každú pomôcku existujú presné pravidlá, na základe ktorých máte na ňu nárok. V takýchto prípadoch často vstupuje do hry náš revízny lekár, ktorý pomôcku na základe odporúčania ošetrujúceho lekára schvaľuje.
Počet odpovedí na otázku: 7

Lieky

Lieky patria medzi najčastejšie dôvody, prečo pacienti platia z vlastného vrecka. Niektorým platbám sa však dá vyhnúť. Riešiteľné sú aj situácie, ak potrebujete liek, ktorý na Slovensku nie je registrovaný alebo nie je dostupný. Kľúčovú úlohu v oboch prípadoch zohráva váš ošetrujúci lekár.
Počet odpovedí na otázku: 19

Liečba v zahraničí

Do zahraničia choďte s európskym preukazom alebo komerčným poistením. Získate tak nárok na ošetrenie v prípade, že sa vám niečo stane. Európsky preukaz je bezplatný a garantuje vám rovnaké práva a povinnosti ako domácim poistencom. Pred doplatkami vás však úplne neuchráni.
Počet odpovedí na otázku: 14

Nadštandard od Dôvery

Okrem toho, čo vám garantuje zákon, vám prinášame aj výhody a nadštandardné benefity.
Počet odpovedí na otázku: 33

Lekári

Na Slovensku existuje mnoho lekárov, ambulancií a zdravotníckych zariadení. Odporúčame vám navštevovať tie, ktoré majú s nami zmluvu.
Počet odpovedí na otázku: 20

Biopredpoveď

...
Počet odpovedí na otázku: 0