Očkovanie proti hepatitíde A a B

Od 1. apríla poskytneme všetkým našim poistencom nad 16 rokov príspevok na všetky tri dávky vakcíny proti žltačke A a B.

Aktualizované: 18. 01. 2019

Očkovanie proti hepatitíde A a B Hepatitída typu A sa označuje ako choroba špinavých rúk. Na rozdiel od hepatitídy B, ktorá sa prenáša krvou a telesnými tekutinami, „áčkovú“ dostanete zo zanedbania hygieny.

Na dlhodobú ochranu je nevyhnutné podať tri dávky vakcíny. Cena sa môže v rôznych lekárňach líšiť. Preplatíme vám polovicu, najviac však 71,91 € za všetky tri dávky očkovacej látky TWINRIX Adult sus. inj. 1x1 ml (20 μg/ml) (skl. liek.).

Ako postupovať

  • Navštívte vášho všeobecného lekára alebo pediatra a požiadajte ho o očkovanie pre vás alebo vaše dieťa. Lekár zhodnotí váš zdravotný stav a predpíše vám vakcínu na recept.
  • Vakcínu si zakúpte v lekárni.
  • Zakúpenie vakcín nám zdokladujte odovzdaním originálov pokladničných blokov od všetkých troch vakcín a vyplnením a podpísaním Žiadosti o príspevok osobne v ktorejkoľvek pobočke alebo poštou na adresu DÔVERA zdravotná poisťovňa, a. s., Cintorínska 5, 949 01 Nitra.
  • Príspevok vám vyplatíme do 14 pracovných dní od prijatia žiadosti o príspevok, a to výhradne prevodom na váš bankový účet, oznámený a potvrdený v Žiadosti o príspevok.
  • UPOZORNENIE: Príspevok je len na cenu vakcíny, nie na iné poplatky v lekárni alebo u lekára, ktoré si vyúčtuje v súvislosti s očkovaním.

Preplácame základnú očkovaciu schému, teda očkovanie všetkými troma vakcínami štandardným spôsobom (prvú dávku vám lekár podá v zvolenom termíne, druhú o mesiac neskôr a tretiu pol roka po prvej). Môžete sa dať zaočkovať aj zrýchlenou schémou, keď druhá dávka nasleduje týždeň po prvej a tretia 21 dní po druhej. Súčasťou tohto očkovania je aj tzv. booster dávka. Tá sa aplikuje rok po tretej dávke. Túto booster dávku nehradíme

Kompletné kritéria na poskytnutie príspevku na úhradu vakcín proti hepatitíde A a B si môžete pozrieť na tejto stránke.