Krajšie nemocnice

Krajsie nemocnice.jpg

Niekedy nemáme na výber a sme nútení v čakárni u lekára alebo v nemocnici stráviť niekoľko hodín či dokonca dní. Je rozhodne príjemnejšie čakať na vyšetrenie v modernom priestore, alebo tráviť čas v zrekonštruovanej a útulnej izbe, ktorá zodpovedá dnešným štandardom.

Dôvera preto už dvanásť rokov v spolupráci so združením Osmijanko mení detské oddelenia v nemocniciach na Slovensku na prostredie priateľské k deťom. Budujeme návštevné miestnosti, kde sa môžu deti hrať, stretávať so svojimi blízkymi a prísť v nemocnici na iné myšlienky. Detské oddelenia sú odteraz farebnejšie a plné rozprávkových motívov.

Vďaka našej poisťovni vznikli tiež nadštandardné izby Dôvera na tých najfrekventovanejších nemocničných oddeleniach a viac ako 7 300 nových miest na sedenie v štrnástich nemocniciach.

Dolu na stránke sa dozviete viac o našich projektoch.

29.10.2018

Veselé farby v piešťanskej nemocnici

Spoločníkmi detí na detskom oddelení v Nemocnici Alexandra Wintera v Piešťanoch sú oddnes farebne vymaľované chodby a nemocničné izby. Združenie Osmijanko tam slávnostne odovzdalo vymaľované priestory. Opäť s podporou zdravotnej poisťovne Dôvera.
29.09.2018

Na detskom oddelení vo Veľkom Krtíši bude veselšie

A to vďaka novým farebným stenám a vynovenej herni, ktorá vznikla vďaka spolupráci Združenia Osmijanko a zdravotnej poisťovne Dôvera. Pediatrické oddelenie vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou vo Veľkom Krtíši sa premenilo na detský svet plný zvieratiek a kvetiniek.
27.09.2018

Dôvera podporila novinku pre pacientov v dunajskostredskej nemocnici

Pacienti hospitalizovaní v nemocnici Svet zdravia Dunajská Streda si dokážu zdravotnú sestru privolať z ktoréhokoľvek miesta a veľmi jednoducho prostredníctvom svojho náramku na ruke.
25.09.2018

Nová recepcia vo svidníckej nemocnici

Už aj v nemocnici Svet zdravia vo Svidníku získajú pacienti a návštevníci nemocnice všetky potrebné informácie na jednom mieste. Nemocnica tu vybudovala novú, modernú recepciu, ktorá slúži ako miesto prvého kontaktu. Jej vybudovanie finančne podporila Dôvera.
25.09.2018

Nové miestnosti pre pacientov v trebišovskej nemocnici

Nemocnica Svet zdravia Trebišov počas letných mesiacov búrala a rekonštruovala svoje priestory a dnes oficiálne otvorila svoje prvé komunitné nemocničné miestnosti. Pacienti v nich nájdu priestor, kde môžu relaxovať s knihou alebo hudbou či tráviť čas s príbuzným v príjemnom prostredí.
06.09.2018

Vynovené detské oddelenie v Považskej Bystrici

Pre deti, ktoré sú nútené tráviť čas v nemocnici, bude pobyt aspoň o niečo príjemnejší. Počas leta sme spoločne so Združením Osmijanko vynovili detské oddelenie v Považskej Bystrici. Renovácia stien a sklených plôch medzi stenami urobila zázraky. Priestor dostal nový šat a pôsobí omnoho útulnejšie.
30.04.2018

Farebné detské oddelenie v Liptovskej nemocnici

Pobyt v nemocnici bude o niečo veselší pre deti v Liptovskej nemocnici s poliklinikou. Starý náter na stenách maliari vyzdobili kvietkami, zvieratkami aj bublinami. V izbách sa deti odteraz budú cítiť ako v rozprávke.
16.04.2018

Klinika detí a dorastu v Košiciach rozkvitla

Klinika detí a dorastu v Detskej fakultnej nemocnici v Košiciach už pár dní hýri veselými farbami. Šikovní maliari zmenili predtým strohé oddelenie na veselý priestor, z ktorého sa tešia deti, rodičia, ale aj personál kliniky. Ide už o 44. zrenovované detské oddelenie zdravotnej poisťovne Dôvera a Združenia Osmijanko.
13.11.2017

Mammacentrum vráti ženám sebavedomie vďaka novému prístroju

Keď rakovina pripraví ženu o prsník, súčasná medicína jej dokáže prinavrátiť stratené sebavedomie operáciou. Samotný zákrok však niekedy nestačí. Nový prístroj, ktorý nemocnici Mammacentrum Sveta zdravia v Banskej Bystrici darovala Dôvera, pomôže zahladiť stopy po ťažkej chorobe.
12.09.2017

V Topoľčanoch sa pacienti môžu tešiť na vyšší komfort

V nemocnici Sveta zdravia pribudol nový typ recepcie, ktorá má slúžiť ako miesto prvého kontaktu. Vo všetkých čakárňach už svietia nové lavičky a na internom oddelení pribudli dve nadštandardné VIP izby. Dôvera na tieto novinky prispela sumou 33 500 €.