Tlačové správy

Tristo výjazdov záchranky na rovnakú adresu? Aj to je možné!

Záchranka zo stanice v Trebišove tú adresu už dobre pozná. Hoci je len 15 minút chôdze od miestnej nemocnice, záchranári tam chodia takmer každý tretí deň a často aj viac ráz za deň. Vyplýva to z našej analýzy o uhradených výjazdoch záchrannej služby z celého Slovenska.

Pridané 11. 03. 2020
Hodnotenie nemocníc 2019: Pacienti dali nemocniciam najlepšiu známku za posledné roky

Takmer 6500 pacientov, ktorí sa v minulom roku liečili v niektorej zo slovenských nemocníc, nám poslalo vyplnený dotazník o spokojnosti počas ich hospitalizácie. Už po štrnásty raz sme zostavili rebríček zdravotníckych zariadení, ktorý môžeme nazvať pacientskym rebríčkom. Priemerná dosiahnutá známka 1,56 je najlepšou za posledné roky.

Pridané 11. 03. 2020
Dôvera a sieť nemocníc a polikliník Svet zdravia a ProCare spustila nonstop infolinku ku koronavírusu

Sieť nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare v spolupráci so zdravotnou poisťovňou Dôvera dnes ráno spustila pre verejnosť nonstop infolinku ku koronavírusu. Na čísle 02/32 32 38 38 pacientom z celého Slovenska 24 hodín denne poradia vyškolení pracovníci, ako ďalej postupovať, ak majú príznaky respiračného ochorenia. Infolinkou chce sieť a poisťovňa prispieť k lepšej informovanosti.

Pridané 06. 03. 2020
Lekári získajú informácie, aké doteraz nemali

Ako liečite? Zhruba 2-tisíc lekárov špecialistov už onedlho bude môcť na túto otázku celkom presne odpovedať na základe overených dát. Zdravotná poisťovňa Dôvera im totiž posiela list s prehľadnými informáciami o liečbe ich pacientov.

Pridané 12. 11. 2019
V spolupráci s lekármi sa podarilo zvýšiť prevenciu aj dostupnosť špecialistov

Potvrdené! Užšia spolupráca lekárov a zdravotnej poisťovne prináša posun k lepšiemu v otázke bezpečnosti liečby aj manažmentu pacienta. Rok po zavedení nových hodnotiacich parametrov do zmlúv medzi lekármi a poisťovňou Dôvera vidíme prvé výsledky.

Pridané 12. 11. 2019
Dôvera využíva umelú inteligenciu už aj na rukou písaný text

Vyše 130-tisíc ručne vypísaných papierových formulárov začala od augusta v Dôvere spracúvať umelá inteligencia. Nielen, že tým čiastočne odbremení až 140 zamestnancov poisťovne, ale zrýchli a skvalitní celý proces evidencie prihlášok, z čoho budú mať úžitok aj poistenci.

Pridané 08. 08. 2019
Posielame ročné zúčtovania poistného za minulý rok

Ročné zúčtovanie poistného za rok 2018 vykonáme spolu 330-tisíc poistencom. Výsledky ročných zúčtovaní dostane prvých 63-tisíc z nich už v tomto týždni (od 22. do 26. júla).

Pridané 23. 07. 2019
Nemocnice, lekári aj neziskové organizácie dostanú grant na skvalitnenie zdravotnej starostlivosti

Dôvera rozširuje svoj grantový program Bojovníci za zdravie pre právnické osoby. O grant môžu požiadať zdravotnícke zariadenia a organizácie, ktoré sa starajú o chorých či hendikepovaných.

Pridané 06. 06. 2019
Hodnotenie nemocníc 2018: Pacienti dali nemocniciam najlepšiu známku za posledných päť rokov

Viac ako 7200 pacientov, ktorí sa v minulom roku liečili v niektorej zo slovenských nemocníc, nám poslalo vyplnený dotazník o spokojnosti počas ich hospitalizácie. Už po trinásty raz sme zostavili rebríček zdravotníckych zariadení, ktorý môžeme nazvať pacientskym rebríčkom. Priemerná dosiahnutá známka 1,64 je najlepšou za posledných päť rokov.

Pridané 06. 03. 2019
Dôvera otvorila rok prevencie skríningom rakoviny hrubého čreva

Ročne absolvuje vyšetrenie okultného krvácania približne 70-tisíc poistencov Dôvery. Tento jednoduchý test môže upozorniť na výskyt rakoviny hrubého čreva a konečníka a zachytiť toto ochorenie v skoršom štádiu s dobrou vyhliadkou na uzdravenie pacienta.

Pridané 09. 01. 2019
Späť