Tlačové správy

Dôležitý míľnik v Dôvere: Bude mať 1,5 milióna poistencov

Rekordný počet poistencov, ktorí sa minulý rok poistili v Dôvere, nebol náhodný. K 30. septembru 2018 sme prijali obdobný počet zmenových prihlášok ako vlani, presne 76 390.

Pridané 11. 10. 2018
Nové zmluvy s lekármi sľubujú vyššiu kvalitu a lepšiu dostupnosť

Zdravotná poisťovňa Dôvera pripravila spoločne s ambulantnými lekármi nový systém úhrad za poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Poisťovňa bude pri odmeňovaní lekárov klásť väčší dôraz na kvalitu a dostupnosť zdravotnej starostlivosti. Inšpirovali sme sa krajinami s vyspelými zdravotníckymi systémami, ako Veľká Británia či Holandsko. Pozorný pacient poistený v Dôvere si možno všime zmenu už pri najbližšej návšteve svojho ambulantného lekára.

Pridané 06. 09. 2018
Preventívne prehliadky na papieri

Podpora prevencie je dôležitou súčasťou činnosti zdravotnej poisťovne Dôvera. Našim poistencom posielame SMS alebo e-mail s pripomienkou, aby na takzvanú preventívku nezabudli, zapájame sa do kampaní pripomínajúcich preventívne prehliadky, verejnosť informujeme o úkonoch, ktoré sú súčasťou preventívnej prehliadky. Okrem toho organizujeme alebo podporujeme podujatia na podporu zdravého životného štýlu a prevencie. Naše odhalenia však ukazujú, že aj prevencie môže byť priveľa. A vtedy to začína byť podozrivé.

Pridané 16. 08. 2018
Štúdia odhalila rozdiely medzi diabetológmi – nie všetci pristupujú k liečbe rovnako

Štúdia „Faktory súvisiace s variabilitou frekvencie vyšetrovania HbA1c“, ktorú spracovala zdravotná poisťovňa Dôvera, ukázala, že niektorí diabetológovia by mohli liečiť aj lepšie.
Meranie glykovaného hemoglobínu, pomocou ktorého sa dá určiť stav pacientovej cukrovky, by mali robiť minimálne raz za rok, u pacientov s neuspokojivými hodnotami dva až štyrikrát ročne.

Pridané 24. 07. 2018
Skríning Dôvery odhalil stovky pacientov s cukrovkou, ktorí o svojej chorobe netušili

V novembri 2017 sa Dôvera dohodla so 120 všeobecnými lekármi pre dospelých, že budú u svojich pacientov aktívne zisťovať, či nemajú cukrovku. Behom pol roka odhalili až 252 diabetikov a 246 prediabetikov, ktorí o svojej chorobe vôbec netušili. K lekárovi prišli s iným zdravotným problémom a on im počas vyšetrení zistil aj vysokú hladinu cukru v krvi.

Pridané 24. 07. 2018
Diabetikom pomáha nová telefonická poradňa Dialinka

Diabetikom poisteným v zdravotnej poisťovni Dôvera začala slúžiť nová telefonická poradňa Dialinka. Skúsení edukátori volajúcim odpovedia na ich otázky týkajúce sa cukrovky 1. i 2. typu, ale i tehotenskej cukrovky a prediabetu.

Pridané 24. 07. 2018
Kde máte najbližšieho špecialistu? Zistíte v mape slovenského zdravotníctva

Dôvera prináša slovenským pacientom užitočnú pomôcku, ide o interaktívnu mapu lekárov špecialistov na Slovensku. Prehľadné a overené informácie pomôžu pacientom pri hľadaní a výbere špecialistu vo svojom okolí.

Pridané 13. 03. 2018
Hodnotenie nemocníc 2017: Pacienti známkovali podobne ako vlani

Na základe výpovedí viac ako 6300 pacientov, ktorí sa v minulom roku liečili v niektorej zo slovenských nemocníc, sme už po 12. raz zostavili rebríček nemocníc. Priemerná dosiahnutá známka 1,66 naznačuje, že v porovnaní s minulým rokom udeľovali pacienti podobné známky.

Pridané 13. 03. 2018
Exekučná amnestia priniesla 2 milióny eur

Na exekučnú amnestiu od Dôvery reagovalo vyše 4000 dlžníkov. Dokopy zaplatili 2 milióny eur, vďaka amnestii sa ukončilo 11 000 exekučných konaní. V súlade so svojím sľubom Dôvera plánuje tieto peniaze použiť na úhradu zdravotnej starostlivosti pre svojich poistencov a na ďalší rozvoj služieb pre klientov.

Pridané 22. 01. 2018
Recepty si mobile nájdu len poistenci Dôvery

Najnovšia inovácia z dielne Dôvery posúva elektronické recepty opäť o krok ďalej. Poistenci Dôvery ako jediní na Slovensku nájdu kompletný zoznam svojich receptov a poukazov na zdravotnícke pomôcky priamo vo svojom mobile.

Pridané 05. 12. 2017
Späť