Zmluvy na webe

Od 1. novembra 2011 platí zákon, podľa ktorého zdravotné poisťovne zverejňujú na webe zmluvy o poskytovaní zdravotnej starostlivosti.

Aktualizované: 26. 08. 2014

Zmluvy na webe Zmluvy nadobudnú účinnosť najskôr prvý deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po jej zverejnení na našom webe. Odporúčame preto poskytovateľom, aby nám doklady vrátane podpísanej zmluvy doručili v mesiaci pred plánovanou účinnosťou zmluvy. Týka sa to nových zmlúv aj dodatkov k zmluvám.

Na vysvetlenie: Ak máte záujem, aby nová zmluva nadobudla účinnosť k 1. aprílu 2012, novú zmluvu musíte podpísať do konca marca a zároveň my musíme túto zmluvu do konca marca zverejniť.

Zmluvy, ktoré máme uzatvorené s daným lekárom alebo zariadením, môžete vyhľadávať na tejto stránke.

4 kroky ako zobraziť zmluvy na webe

Na vyhľadávanie poskytovateľa a jeho zmluvy použite túto stránku. Na nej si môžete vybrať svojho lekára podľa kraja, odbornosti alebo mena.

Ďalej postupujte nasledovne:

Krok č.1

Na stránke poskytovatelia.dovera.sk ste si vyfiltrovali toho lekára alebo nemocnicu, na ktorého zmluvu s poisťovňou sa chcete pozrieť. Stačí kliknúť na jeho názov.

Zmluvy na webe

Krok č.2

V ďalšom kroku kliknite na zobraziť zmluvy.

Zmluvy na webe

Krok č.3

Po správnom zadaní bezpečnostného kódu sa začnú zmluvy načítavať.

Zmluvy na webe

Krok č. 4

Zmluvy sa načítajú v priebehu niekoľkých minút. Zobrazujeme zmluvy aj s dodatkami od roka 2011, preto môže ich načítanie trvať dlhšiu dobu.

Zmluvy na webe


Najčastejšie sa pýtate

Kedy najskôr od podpisu je zmluva účinná?

Zmluva je účinná najskôr prvý deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po jej zverejnení na našom webe. Prípadne aj neskôr, ak sa tak dohodneme.

Konkrétny príklad: Zmluvu podpíšeme 5. apríla 2012. my ju zverejníme 6. apríla 2012. Naším zmluvným poskytovateľom ste najskôr od 1. mája 2012, prípadne neskôr, ak sme sa na neskoršej účinnosti dohodli.

Čítať celú odpoveď

Súvisiace články

Čo treba splniť, ak chcete zmluvu
Nová lekáreň bez zmluvy len polrok