Bezplatná prítomnosť blízkeho pri pôrode a telefonické konzultácie

Priviesť dieťa na svet je hrdinský čin, a preto si každá mamička pri pôrode zaslúži maximálnu podporu. Ak ňou pre vás je partner, partnerka, matka, sestra alebo ktokoľvek iný vám blízky, za ich prítomnosť pri pôrode a bondingu v nemocniciach Agel neplatíte. Túto výhodu majú len mamičky poistené v Dôvere.

Aby vás pri pôrode mohol bez poplatku sprevádzať naozaj ktokoľvek, koho si vyberiete, váš blízky nemusí byť poistený u nás.

Kde za svojho blízkeho neplatíte

Právo na prítomnosť blízkej osoby pri pôrode podľa výberu rodičky nevnímame ako nadštandard podliehajúci poplatkom. Preto v týchto nemocniciach naše poistenky za sprievod neplatia:

Prirodzený pôrod aj bonding

Blízka osoba vás môže bezplatne sprevádzať počas celej doby fyziologického pôrodu, od prijatia do nemocnice až do ukončenia pôrodu avšak s rešpektovaním nevyhnutných obmedzení pre potrebu zachovania práva na súkromie ostatných rodičiek*.

Môžete tak mať pri sebe dôležitú psychickú oporu, ale pomôcť vám môže aj po fyzickej stránke – s chôdzou, pri zmenách polohy, podávaním nápojov, masírovaním, držaním za ruku.

Ak pôrod prebehne prirodzene (fyziologicky) a bez komplikácií, nemocnica umožní vašej opore zostať s vami aj dve hodiny po pôrode počas doby bondingu (kontakt bábätka s mamičkou „koža na kožu“). Ak by tento kontakt nemohol prebehnúť medzi mamičkou a bábätkom, môže vás pri bondingu zastúpiť práve váš sprievod.

Kontakt aj pri cisárskom reze

Vo väčšine prípadov váš blízky bude musieť počkať pred operačnou sálou. Hneď po pôrode bábätka však bude môcť byť pri jeho ošetrení. Po krátkom bondingu s mamičkou, ak je bábätko v poriadku, môže bonding dobehnúť s jeho oteckom alebo iným vaším blízkym.

Ako si uplatniť benefit

 1. Ak si chcete uplatniť benefit bezplatného sprievodu, môžete to vopred nahlásiť v rámci návštevy poradne pred pôrodom, ale nie je to nevyhnutné. Do pôrodnice môžete prísť so svojím blízkym bez toho, aby ste museli o jeho prítomnosť pri pôrode vopred žiadať.

 2. Uvediete to len priamo pri príjme do nemocnice.

 3. Vášho sprievodcu poučia o jeho právach a povinnostiach, ktoré je povinný dodržiavať.

 4. Ak súhlasíte, môže byť pri vás nepretržite celý čas od príjmu do pôrodnice až do ukončenia pôrodu s výnimkou špecifických situácií*.

 5. V medicínsky odôvodnených prípadoch môže zdravotnícky personál požiadať vášho blízkeho o odchod na nevyhnutne dlhý čas.

* Prítomnosť sprievodu počas celej doby bondingu nie je možná napríklad, ak budete hospitalizovaná na viaclôžkovej izbe. V takom prípade si prítomnosť sprevádzajúcej osoby nemocnica s vami dohodne individuálne. Rovnako aj v prípade rizikovej gravidity, kedy je potrebná hospitalizácia trvajúca niekoľkých dní, prípadne i týždňov.

Bezplatné telefonické konzultácie pred pôrodom aj po ňom

Neistota a množstvo otázok sprevádzajú mamičku pred príchodom bábätka na svet, ale aj počas prvých týždňov po pôrode. Mamičky poistené u nás majú možnosť poradiť sa so skúsenou zdravotnou sestrou 6 týždňov pred pôrodom a 6 týždňov po ňom.

S čím vám poradia

 • čo si treba doniesť do pôrodnice
 • aké sú možnosti návštev
 • či si môžete vybrať pôrodníka alebo asistentku
 • na koho sa obrátiť v prípade konkrétneho problému
 • v prípade medicínskych otázok vám odporučia osobnú návštevu alebo telefonickú konzultáciu s lekárom

Kedy a kam môžete volať

Konzultačné služby sú dostupné 7 dní v týždni. Môžete ich využiť aj v prípade, že ešte nie ste rozhodnutá, či budete rodiť v danej nemocnici. Konzultácia vám môže pomôcť rozhodnúť sa.

Ako si uplatniť benefit

 1. Vyberiete si z vyššie uvedených nemocnicu, v ktorej budete rodiť alebo v ktorej zvažujete, že by ste mohli rodiť.

 2. Zatelefonujete na uvedené číslo v danom čase.

 3. Uvediete, že máte záujem o konzultáciu a že ste poistená v Dôvere.

 4. Nadiktujete svoje rodné číslo pre overenie nároku na benefit.

Ďalšie nadštandardné benefity v jednotlivých pôrodniciach:

Podrobnejšie informácie k týmto benefitom spolu s postupom ako si ich môžete uplatniť získate na telefónnom čísle uvedenom pre každú nemocnicu pri konzultačných hodinách.


Váš názor
Nakoľko vám pomohla táto stránka?
Hodnotenie
Na aký problém ste narazili?
Čo sa vám páčilo?
Pozor! Pravdepodobne ste zadali osobné údaje.
Ďakujeme!
Ďakujeme!

Čo o nás hovoria naši poistenci?

Ako nová mamička som zrazu potrebovala veľa vecí. Babybox od Dôvery mi urobil veľkú radosť.

Natália W.

Babybox bol po pôrode veľmi príjemným prekvapením. O chvíľu čakáme druhé a už teraz sa tešíme na ďalšiu praktickú tašku.

Hana K.

Syn potreboval okuliare a tak som si v apke pozrel, či je jeho očný lekár zmluvný a máme nárok na benefit. Okuliare už veselo nosí a ja som mal peniaze do týždňa na účte.

Boris H.

Mám 3 deti a tak aj zdravotná starostlivosť môže byť niekedy nákladnejšia. Našťastie som nikdy nemala problém a Dôverami preplatila nielen zubné ošetrenia, ale aj doplatky za lieky.

Petra R.

V Dôvere si vážim najmä benefity. Často využívam zubný benefit, 300 € za lieky aj rôzne zľavy v lekárni Dr.Max.

Andrej Z.

V poisťovni Dôvera som spokojná. Peniaze za zubný benefit mám vždy do týždňa na účte. Aj nová apka sa mi zdá oveľa prehľadnejšia.

Lenka K.

V Dôvere som poistený celý svoj život. Keď mi lekári predpíšu lieky, vďaka benefitu 300 € za lieky platím buď nič alebo minimum.

Igor S.

Záleží mi na prevencii a tak pravidelne navštevujem všeobecného lekára aj zubára. Benefit Zdravé zuby využívam každý rok, peniaze mám na účte rýchlo.

Tomáš M.

Vďaka apke Dôvery si nikdy nezabudnem vybrať lieky, ktoré užívam pravidelne. Som s ňou spokojná.

Barbora Š.

Keďže užívam viacero liekov, cením si najmä benefit 300 € za lieky, vďaka ktorému sa mi vrátia naspäť peniaze za doplatky.

Daniel J.

Chcem sa prepoistiť