Ušetrite na liekoch

Zdá sa vám, že za lieky na predpis platíte príliš veľa? Pomôžeme vám zistiť, či máte šancu dostať lieky s rovnakou účinnou látkou, ale lacnejšie.

Ušetrite na liekoch

Čo sú generiká?

Generiká sú lieky, ktoré majú rovnakú účinnú látku ako originálny liek. To znamená, že sú rovnako kvalitné a bezpečné, no cenovo výhodnejšie.

Nájdite výhodnejší variant

Mnohokrát existuje viacero liekov, ktoré účinkujú rovnako a majú takmer totožné zloženie (obsahujú rovnaké liečivo). Ich cena sa, pochopiteľne, líši. Existuje lacnejší výrobok, ktorý by vám pomohol rovnako ako ten drahší? Nájdite ho pomocou nášho vyhľadávača.

izdravie_logo.jpg

Ako vyhľadáte generiká k svojim liekom?

Zadajte názov svojho lieku do vyhľadávača. Zobrazí vám jeho lacnejšie varianty (generiká), ak existujú, respektíve ak sú dostupné na Slovensku. Uvidíte nielen zoznam alternatívnych liekov, ale aj ich cenu, doplatok a sumu, ktorú ušetríte.

Databázu priebežne dopĺňame a upravujeme, aby ste mali vždy aktuálne informácie. Zoznam obsahuje len lieky a liečivá, ktoré môžu lekári na Slovensku predpisovať na recept a pre ktoré existuje alternatíva v podobe nižšieho doplatku.