Skontrolujte si nevhodné interakcie liekov

Mnohí pacienti užívajú viacero druhov liekov a nepamätajú si ich presné názvy. To môže spôsobiť zdravotné ťažkosti. S nami máte k dispozícii nielen presný zoznam liekov, ale aj to, či ich užívate bezpečne. Využite službu Bezpečné lieky vo vašej Elektronickej pobočke.

Čo sú liekové interakcie a prečo sa vás týkajú?

Odborne sa nevhodné kombinácie medzi liekmi navzájom, ale aj medzi liekmi a potravinami, resp. nápojmi nazývajú interakcie. Môžu negatívne vplývať na vaše zdravie alebo znížiť účinnosť liečby. Ak užívate pravidelne viacero druhov liekov a neinformujete o nich svojho lekára, riskujete, že sa nežiaduca interakcia týka aj vás.

Vieme vám však pomôcť. Dáme vám zoznam všetkých vašich liekov, ako nám ich nahlásili lekári a lekárne. Ukážte ich lekárovi vždy, ak vám predpisuje ďalší liek. Ďalej vám zobrazíme (a pošleme správu na e-mail alebo mobil), ak sa tieto lieky vzájomne neznášajú a vznikla vám nežiaduca interakcia. Upozorníme vás aj na to, akým potravinám či nápojom je vhodné, či priam nevyhnutné sa vyhýbať pri užívaní liekov.

Dávajte pozor aj na svojich blízkych

Ak máte u nás poistené svoje deti, môžete mať pod kontrolou aj ich lieky a interakcie. Pridajte si ich vo svojej Elektronickej pobočke a získate prístup do ich zdravotnej karty.

Okrem toho môžete použiť rýchly a jednoduchý vyhľadávač liekových aj potravinových interakcií. Vyhnite sa zavádzajúcim informáciám na internete. Zadajte do vyhľadávača lieky svojich rodičov, starých rodičov alebo blízkych a okamžite viete, či je všetko v poriadku alebo je vhodné, aby užívanie týchto liekov konzultovali so svojím lekárom.

Aké možnosti vám ponúka služba Bezpečné lieky?

So službou Bezpečné lieky môžete okamžite:

  • vidieť úplný prehľad liekov, ktoré vám predpísali alebo podali lekári a nám o tom dali vedieť,
  • zistiť, či sa niektoré lieky či potraviny, ktoré užívate, neznášajú alebo inak neovplyvňujú,
  • overiť si, kedy a aké antibiotiká užívali vaše deti,
  • vyhľadať a overiť liekové a potravinové interakcie ľubovoľných liekov hradených z verejného zdravotného poistenia.

Ako službu využiť

  1. Prihláste sa do svojej Elektronickej pobočky.

  2. Všetky informácie o užívaných liekoch nájdete v časti “Moje lieky".

  3. Ak zistíme nežiaduce interakcie liekov, ktoré vám predpísal lekár, upozorníme vás na ne prostredníctvom e-mailu alebo sms správy.

Váš názor
Nakoľko vám pomohla táto stránka?
Hodnotenie
Na aký problém ste narazili?
Čo sa vám páčilo?
Pozor! Pravdepodobne ste zadali osobné údaje.
Ďakujeme!
Ďakujeme!

Čo o nás hovoria naši poistenci?

Ako nová mamička som zrazu potrebovala veľa vecí. Babybox od Dôvery mi urobil veľkú radosť.

Natália W.

Babybox bol po pôrode veľmi príjemným prekvapením. O chvíľu čakáme druhé a už teraz sa tešíme na ďalšiu praktickú tašku.

Hana K.

Syn potreboval okuliare a tak som si v apke pozrel, či je jeho očný lekár zmluvný a máme nárok na benefit. Okuliare už veselo nosí a ja som mal peniaze do týždňa na účte.

Boris H.

Mám 3 deti a tak aj zdravotná starostlivosť môže byť niekedy nákladnejšia. Našťastie som nikdy nemala problém a Dôverami preplatila nielen zubné ošetrenia, ale aj doplatky za lieky.

Petra R.

V Dôvere si vážim najmä benefity. Často využívam zubný benefit, 300 € za lieky aj rôzne zľavy v lekárni Dr.Max.

Andrej Z.

V poisťovni Dôvera som spokojná. Peniaze za zubný benefit mám vždy do týždňa na účte. Aj nová apka sa mi zdá oveľa prehľadnejšia.

Lenka K.

V Dôvere som poistený celý svoj život. Keď mi lekári predpíšu lieky, vďaka benefitu 300 € za lieky platím buď nič alebo minimum.

Igor S.

Záleží mi na prevencii a tak pravidelne navštevujem všeobecného lekára aj zubára. Benefit Zdravé zuby využívam každý rok, peniaze mám na účte rýchlo.

Tomáš M.

Vďaka apke Dôvery si nikdy nezabudnem vybrať lieky, ktoré užívam pravidelne. Som s ňou spokojná.

Barbora Š.

Keďže užívam viacero liekov, cením si najmä benefit 300 € za lieky, vďaka ktorému sa mi vrátia naspäť peniaze za doplatky.

Daniel J.

Chcem sa prepoistiť