Finančná pomoc pre bojovníkov za zdravie

Naši poistenci, ktorí trpia akýmkoľvek zdravotným problémom, nás môžu dvakrát do roka požiadať o preplatenie starostlivosti, ktorú im podľa zákona nehradia zdravotné poisťovne.

Bojujte s nami za zdravie

Zdravotné poisťovne sú prísne regulované a obmedzené zákonmi. Legislatíva nám presne určuje, čo môžeme a čo nemôžeme poistencovi uhradiť.

Často sa teda stáva, že môžeme preplatiť iba určité zákroky alebo zdravotnícke pomôcky. Niekedy to ale nestačí. Nepredvídateľných situácií a diagnóz je veľa a na všetky verejné zdroje nestačia.

Prečo a ako vznikol program Bojovníci za zdravie?

V roku 2012 sme prišli s nápadom zriadiť grantový program, ktorý by pomohol našim poistencom aj nad rámec zákona. Predchodca súčasného programu – grantový program Dôvera — pomohol viac ako 150 bojovníkom za zdravie sumou 133-tisíc eur.

Okamžite sme zistili, že na Slovensku je veľmi veľa ľudí, ktorí potrebujú našu pomoc. Zrealizované operácie v zahraničí, absolvované rehabilitácie a obrovská vďaka našich poistencov nás len utvrdili v tom, že naša pomoc má zmysel. Preto sme sa rozhodli zriadiť nový grantový program — Bojovníci za zdravie. Vďaka nemu máte možnosť bojovať za svoje zdravie a získať príspevok na akúkoľvek zdravotnú starostlivosť.

Pre koho je grantový program určený?

Ak ste poistencom Dôvery, môžete využiť program na pomoc pri riešení akéhokoľvek zdravotného problému bez ohľadu na vek či diagnózu. Môžete požiadať o čokoľvek, čo zlepší váš zdravotný stav, či už je to rehabilitácia, operácia, terapia, nákup lieku, alebo zdravotnej pomôcky, ktorá sa zo zdravotného poistenia nehradí alebo hradí len čiastočne. Za dieťa do 18 rokov a hendikepovaných poistencov môže žiadosť podať ich zákonný zástupca.

Na čo môžete grant použiť?

Poistenci nás najčastejšie žiadajú o tieto druhy príspevkov:

  • na absolvovanie rehabilitácie po úrazoch alebo pre hendikepovaných
  • na kúpeľnú liečbu nad rámec zákona
  • na zakúpenie zdravotníckej pomôcky alebo liekov, ktoré si hradia sami alebo na ne doplácajú
  • na operácie alebo zákroky v zahraničí, ktoré nie je možné absolvovať u nás
  • na ošetrenia, ktoré vedú k zlepšeniu zdravotného stavu

Ako prebieha schvaľovanie?

Grantový program Bojovníci za zdravie otvárame dvakrát do roka. Každú žiadosť starostlivo posúdime, aby sme si boli istí, že sme vybrali tých, ktorí najviac potrebujú našu pomoc. Prejde rukami našich lekárov a farmaceutov, ale aj garantov z Nadácie pre deti Slovenska, ktorí majú s pomocou a s transparentným prerozdeľovaním financií viac ako 20-ročné skúsenosti.

Ako požiadať o grant?

  1. Sledujte stránku www.bojovnicizazdravie.sk. Nájdete na nej informácie, kedy otvárame nové kolo grantového programu.
  2. Vyplňte žiadosť o grant online na tejto webovej stránke.
  3. Vašu žiadosť posúdime a vyberieme žiadateľov, ktorých podporíme.
  4. Podporeným poistencom darujeme finančný príspevok.
  5. Absolvovanie liečby, kúpu lieku alebo zdravotníckej pomôcky nám zdokladujete.
Viac informácií nájdete na našej stránke bojovnicizazdravie.sk
Váš názor
Nakoľko vám pomohla táto stránka?
Hodnotenie
Na aký problém ste narazili?
Čo sa vám páčilo?
Pozor! Pravdepodobne ste zadali osobné údaje.
Ďakujeme!
Ďakujeme!

Čo o nás hovoria naši poistenci?

Ako nová mamička som zrazu potrebovala veľa vecí. Babybox od Dôvery mi urobil veľkú radosť.

Natália W.

Babybox bol po pôrode veľmi príjemným prekvapením. O chvíľu čakáme druhé a už teraz sa tešíme na ďalšiu praktickú tašku.

Hana K.

Syn potreboval okuliare a tak som si v apke pozrel, či je jeho očný lekár zmluvný a máme nárok na benefit. Okuliare už veselo nosí a ja som mal peniaze do týždňa na účte.

Boris H.

Mám 3 deti a tak aj zdravotná starostlivosť môže byť niekedy nákladnejšia. Našťastie som nikdy nemala problém a Dôverami preplatila nielen zubné ošetrenia, ale aj doplatky za lieky.

Petra R.

V Dôvere si vážim najmä benefity. Často využívam zubný benefit, 300 € za lieky aj rôzne zľavy v lekárni Dr.Max.

Andrej Z.

V poisťovni Dôvera som spokojná. Peniaze za zubný benefit mám vždy do týždňa na účte. Aj nová apka sa mi zdá oveľa prehľadnejšia.

Lenka K.

V Dôvere som poistený celý svoj život. Keď mi lekári predpíšu lieky, vďaka benefitu 300 € za lieky platím buď nič alebo minimum.

Igor S.

Záleží mi na prevencii a tak pravidelne navštevujem všeobecného lekára aj zubára. Benefit Zdravé zuby využívam každý rok, peniaze mám na účte rýchlo.

Tomáš M.

Vďaka apke Dôvery si nikdy nezabudnem vybrať lieky, ktoré užívam pravidelne. Som s ňou spokojná.

Barbora Š.

Keďže užívam viacero liekov, cením si najmä benefit 300 € za lieky, vďaka ktorému sa mi vrátia naspäť peniaze za doplatky.

Daniel J.

Chcem sa prepoistiť