Preplatíme vám až 150 € ročne za zubára

Benefit Zdravé zuby patrí medzi najobľúbenejšie benefity našich poistencov. Vďaka nej  každý rok vrátime až 5 x 30 € za zubné ošetrenie alebo dentálnu hygienu deťom aj dospelým.

Ako získať príspevok

Na čo si môžete uplatniť príspevok

Na čo si môžete uplatniť príspevok

 • na bežné stomatologické výkony , na ktoré si pacienti doplácajú (ošetrenie zubného kazu, plastické výplne, výplne koreňových kanálikov)
 • na dentálnu hygienu
 • na pečatenie trvalých zubov u detí do 14 rokov
 • na zhotovenie zubných mostíkov a koruniek u dospelých
Prečítať kritériá benefitu external link icon
Ako postupovať pri životných zmenách?

Podmienky získania príspevku

 1. Preventívna prehliadka u zubára z roku 2023. Pri dentálnej hygiene, korunkách a mostíkoch u dospelých a pečatení trvalých zubov u detí do 14 rokov stačí preventívku absolvovať v roku 2024, najneskôr v deň výkonu.

 2. Preventívna prehliadka u všeobecného lekára raz za dva roky, u detí podľa dovŕšeného veku. Absolvujte ju najneskôr do 90 kalendárnych dní od podania žiadosti. V tejto lehote ju musí lekár zároveň vykázať zdravotnej poisťovni.

 3. Príspevok sa vzťahuje na ošetrenie u zubára, ktorý má zmluvu s Dôverou. Ak váš zubár zmluvu nemá, prispejeme vám aj na ošetrenie u nezmluvného zubára.

 4. Na príspevok majú nárok len poistenci, ktorí nemajú dlh na zdravotnom poistení. Dlh môžete zaplatiť priamo v mobilnej aplikácii alebo v e-pobočke .
 1. Preventívna prehliadka u zubára z roku 2023. Pri dentálnej hygiene, korunkách a mostíkoch u dospelých a pečatení trvalých zubov u detí do 14 rokov stačí preventívku absolvovať v roku 2024, najneskôr v deň výkonu. 

 2. Preventívna prehliadka u všeobecného lekára raz za dva roky, u detí podľa dovŕšeného veku. Absolvujte ju najneskôr do 90 kalendárnych dní od podania žiadosti. V tejto lehote ju musí lekár zároveň vykázať zdravotnej poisťovni.

 3. Príspevok sa vzťahuje na ošetrenie u zubára, ktorý má zmluvu s Dôverou. Ak váš zubár zmluvu nemá, prispejeme vám aj na ošetrenie u nezmluvného zubára .

 4. Na príspevok majú nárok len poistenci, ktorí nemajú dlh na zdravotnom poistení . Dlh môžete zaplatiť priamo v mobilnej aplikácii alebo v e-pobočke .

Ako získať príspevok?

1

Navštívte zmluvného zubára. Zaplaťte za ošetrenie a nezabudnite si odložiť doklad.

2

Žiadosť podajte v mobilnej aplikácii Dôvera alebo v elektronickej pobočke do 5 kalendárnych dní od vystavenia dokladu za ošetrenie.

2

Žiadosť môžete podať v mobilnej aplikácii alebo v elektronickej pobočke do 5 kalendárnych dní od vystavenia dokladu za ošetrenie.

3

Doklad o zaplatení nahrajte k žiadosti do 30 kalendárnych dní.

3

Doklad o zaplatení nahrajte k žiadosti do 30 kalendárnych dní.

4

Ak je žiadosť v poriadku, najneskôr do 90 kalendárnych dní vám peniaze pošleme na bankový účet.

Má váš lekár zmluvu s Dôverou?

Preveríme, či je váš lekár naším zmluvným partnerom

Časté otázky

V takom prípade si priamo u svojho zubára overte, či nám vykazuje výkony on alebo to zaňho robí iný lekár v zdravotníckom zariadení, kde pracuje. Takáto situácia nastáva napríklad vtedy, keď je v jednom zariadení viacero zubných ambulancií a výkony za všetkých stomatológov do poisťovne vykazuje len jeden z nich (majiteľ, konateľ celého zariadenia). Toho pečiatka musí byť aj na žiadosti o zubný benefit.

Môže vám pomôcť vaša zdravotná karta v elektronickej pobočke – pozrite si, ktorému zubárovi sme zaplatili za vašu preventívnu prehliadku.

Ak váš zubár a ani zariadenie, kde pracuje, nemá s nami zmluvu, nárok na zubný benefit nemáte.

V jeden deň môžete podať najviac dve žiadosti - jednu za dentálnu hygienu a jednu za ošetrenie zubov. Je to preto, že žiadosť o preplatenie sa automaticky páruje s reálne vykázanou zdravotnou starostlivosťou a v jeden deň je možné absolvovať maximálne jedno ošetrenie u zubára a jednu dentálnu hygienu. Zároveň však platí, že ďalšiu žiadosť môžete podať až po doložení dokladu o zaplatení k predchádzajúcej žiadosti. Ak stihnete doložiť doklady o zaplatení k prvej žiadosti, môžete následne podať v ten istý deň druhú žiadosť na iný typ výkonu ako je ten, na ktorý ste podali prvú žiadosť.

Dôležité sú údaje na doklade o zaplatení. Ak dentálna hygienička pracuje pod poskytovateľom, s ktorým má Dôvera zmluvu a na doklade o zaplatení sú údaje tohto zazmluvneného poskytovateľa, máte nárok na príspevok. Ak hygienička pracuje samostatne a na doklade sú uvedené jej údaje, príspevok nemôžeme poskytnúť.

Prejsť do poradne
Váš názor
Nakoľko vám pomohla táto stránka?
Hodnotenie
Na aký problém ste narazili?
Čo sa vám páčilo?
Pozor! Pravdepodobne ste zadali osobné údaje.
Ďakujeme!
Ďakujeme!

Čo o nás hovoria naši poistenci?

Ako nová mamička som zrazu potrebovala veľa vecí. Babybox od Dôvery mi urobil veľkú radosť.

Natália W.

Babybox bol po pôrode veľmi príjemným prekvapením. O chvíľu čakáme druhé a už teraz sa tešíme na ďalšiu praktickú tašku.

Hana K.

Syn potreboval okuliare a tak som si v apke pozrel, či je jeho očný lekár zmluvný a máme nárok na benefit. Okuliare už veselo nosí a ja som mal peniaze do týždňa na účte.

Boris H.

Mám 3 deti a tak aj zdravotná starostlivosť môže byť niekedy nákladnejšia. Našťastie som nikdy nemala problém a Dôverami preplatila nielen zubné ošetrenia, ale aj doplatky za lieky.

Petra R.

V Dôvere si vážim najmä benefity. Často využívam zubný benefit, 300 € za lieky aj rôzne zľavy v lekárni Dr.Max.

Andrej Z.

V poisťovni Dôvera som spokojná. Peniaze za zubný benefit mám vždy do týždňa na účte. Aj nová apka sa mi zdá oveľa prehľadnejšia.

Lenka K.

V Dôvere som poistený celý svoj život. Keď mi lekári predpíšu lieky, vďaka benefitu 300 € za lieky platím buď nič alebo minimum.

Igor S.

Záleží mi na prevencii a tak pravidelne navštevujem všeobecného lekára aj zubára. Benefit Zdravé zuby využívam každý rok, peniaze mám na účte rýchlo.

Tomáš M.

Vďaka apke Dôvery si nikdy nezabudnem vybrať lieky, ktoré užívam pravidelne. Som s ňou spokojná.

Barbora Š.

Keďže užívam viacero liekov, cením si najmä benefit 300 € za lieky, vďaka ktorému sa mi vrátia naspäť peniaze za doplatky.

Daniel J.

Chcem sa prepoistiť