Zmluvy s viac ako 90 % lekárov na Slovensku

Každý poistenec má právo na slobodný výber lekára. Je na vás, ku ktorému špecialistovi sa vyberiete. Viac ako 90 % všetkých lekárov na Slovensku má s Dôverou podpísanú zmluvu, k dispozícii je vám teda viac ako 11-tisíc zmluvných lekárov.

Všeobecní aj pediatri - všetci majú zmluvu

Ku všeobecnému či detskému lekárovi (pediatrovi) zavítame najčastejšie. Je preto praktické mať ho čo najbližšie. Preferujete lekára, na ktorého ste dostali dobré referencie? Pokojne si vyberte toho, ktorý vám najviac vyhovuje. Dôvera má podpísanú zmluvu so všetkými všeobecnými lekármi pre deti aj dospelých na Slovensku, ak má s ním uzavretú dohodu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti aspoň jeden náš poistenec.

Lekári ‒ špecialisti

Zmluvných lekárov špecialistov dôsledne vyberáme, hodnotíme a kontrolujeme, aby ste dostali čo najkvalitnejšiu starostlivosť. Ak s niektorým lekárom nemáme zmluvu, dôvodom môže byť, že neplní kritériá alebo máme v danom regióne už dostatok zmluvných lekárov s rovnakou špecializáciou.

Kompletný detailný prehľad našich zmluvných lekárov a zdravotníckych zariadení nájdete na tejto stránke.

V akútnych prípadoch vás ošetrí každý

Ak sa stane, že budete urgentne potrebovať lekársku pomoc a najbližší lekár s nami nemá podpísanú zmluvu, nemusíte sa obávať. Podľa zákona je každý lekár povinný vás ošetriť a my túto neodkladnú starostlivosť preplatíme.

Kde máte najbližšieho špecialistu?

Zistite si to v mape slovenského zdravotníctva. Dôvera prináša jedinečnú pomôcku, ktorá vám poradí pri hľadaní a výbere špecialistu vo vašom okolí. Pomôže vám, najmä ak sa chystáte k špecialistovi prvýkrát.

Stačí vám pár klikov a zistíte, kde vo vašom okolí sú najbližšie ambulancie, s ktorými máme uzavretú zmluvu, či prijímajú nových pacientov a akými diagnózami sa lekár najviac zaoberá. Samozrejmosťou sú kontaktné údaje a otváracie hodiny u väčšiny lekárov. Zistíte aj, koľko MR a CT pracovísk je vo vašom okrese či kraji a aká je priemerná vzdialenosť pacienta na tieto vyšetrenia.

Mapa zatiaľ pokrýva 20 odborností s najväčším množstvom pacientov, ďalšie budú pribúdať.

Vybrali ste si nezmluvného lekára ‒ preplatíme to

Ak ste sa z akéhokoľvek dôvodu rozhodli, že chcete absolvovať ošetrenie u lekára, s ktorým nemáme uzavretú zmluvu, rešpektujeme to. Uhradíme vám 80 % nákladov za toto ošetrenie. Okrem neho vám preplatíme aj lieky, dietetické potraviny a zdravotnícke pomôcky, ktoré vám lekár predpísal. Toto ošetrenie vám však musíme vopred schváliť. Viac sa dozviete na tejto stránke.

Mnohé očkovania sú povinné, našim poistencom však preplácame aj viaceré dobrovoľné očkovania - napríklad očkovanie proti chrípke

Váš názor
Nakoľko vám pomohla táto stránka?
Hodnotenie
Na aký problém ste narazili?
Čo sa vám páčilo?
Pozor! Pravdepodobne ste zadali osobné údaje.
Ďakujeme!
Ďakujeme!

Čo o nás hovoria naši poistenci?

Ako nová mamička som zrazu potrebovala veľa vecí. Babybox od Dôvery mi urobil veľkú radosť.

Natália W.

Babybox bol po pôrode veľmi príjemným prekvapením. O chvíľu čakáme druhé a už teraz sa tešíme na ďalšiu praktickú tašku.

Hana K.

Syn potreboval okuliare a tak som si v apke pozrel, či je jeho očný lekár zmluvný a máme nárok na benefit. Okuliare už veselo nosí a ja som mal peniaze do týždňa na účte.

Boris H.

Mám 3 deti a tak aj zdravotná starostlivosť môže byť niekedy nákladnejšia. Našťastie som nikdy nemala problém a Dôverami preplatila nielen zubné ošetrenia, ale aj doplatky za lieky.

Petra R.

V Dôvere si vážim najmä benefity. Často využívam zubný benefit, 300 € za lieky aj rôzne zľavy v lekárni Dr.Max.

Andrej Z.

V poisťovni Dôvera som spokojná. Peniaze za zubný benefit mám vždy do týždňa na účte. Aj nová apka sa mi zdá oveľa prehľadnejšia.

Lenka K.

V Dôvere som poistený celý svoj život. Keď mi lekári predpíšu lieky, vďaka benefitu 300 € za lieky platím buď nič alebo minimum.

Igor S.

Záleží mi na prevencii a tak pravidelne navštevujem všeobecného lekára aj zubára. Benefit Zdravé zuby využívam každý rok, peniaze mám na účte rýchlo.

Tomáš M.

Vďaka apke Dôvery si nikdy nezabudnem vybrať lieky, ktoré užívam pravidelne. Som s ňou spokojná.

Barbora Š.

Keďže užívam viacero liekov, cením si najmä benefit 300 € za lieky, vďaka ktorému sa mi vrátia naspäť peniaze za doplatky.

Daniel J.

Chcem sa prepoistiť