Zmluvy s viac ako 90 % lekárov na Slovensku

Každý poistenec má právo na slobodný výber lekára. Je na vás, ku ktorému špecialistovi sa vyberiete. Viac ako 90 % všetkých lekárov na Slovensku má s Dôverou podpísanú zmluvu, k dispozícii je vám teda viac ako 11-tisíc zmluvných lekárov.

Všeobecní aj pediatri - všetci majú zmluvu

Ku všeobecnému či detskému lekárovi (pediatrovi) zavítame najčastejšie. Je preto praktické mať ho čo najbližšie. Preferujete lekára, na ktorého ste dostali dobré referencie? Pokojne si vyberte toho, ktorý vám najviac vyhovuje. Dôvera má podpísanú zmluvu so všetkými všeobecnými lekármi pre deti aj dospelých na Slovensku, ak má s ním uzavretú dohodu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti aspoň jeden náš poistenec.

Lekári ‒ špecialisti

Zmluvných lekárov špecialistov dôsledne vyberáme, hodnotíme a kontrolujeme, aby ste dostali čo najkvalitnejšiu starostlivosť. Ak s niektorým lekárom nemáme zmluvu, dôvodom môže byť, že neplní kritériá alebo máme v danom regióne už dostatok zmluvných lekárov s rovnakou špecializáciou.

Kompletný detailný prehľad našich zmluvných lekárov a zdravotníckych zariadení nájdete na tejto stránke.

V akútnych prípadoch vás ošetrí každý

Ak sa stane, že budete urgentne potrebovať lekársku pomoc a najbližší lekár s nami nemá podpísanú zmluvu, nemusíte sa obávať. Podľa zákona je každý lekár povinný vás ošetriť a my túto neodkladnú starostlivosť preplatíme.

Kde máte najbližšieho špecialistu?

Zistite si to v mape slovenského zdravotníctva. Dôvera prináša jedinečnú pomôcku, ktorá vám poradí pri hľadaní a výbere špecialistu vo vašom okolí. Pomôže vám, najmä ak sa chystáte k špecialistovi prvýkrát.

Stačí vám pár klikov a zistíte, kde vo vašom okolí sú najbližšie ambulancie, s ktorými máme uzavretú zmluvu, či prijímajú nových pacientov a akými diagnózami sa lekár najviac zaoberá. Samozrejmosťou sú kontaktné údaje a otváracie hodiny u väčšiny lekárov. Zistíte aj, koľko MR a CT pracovísk je vo vašom okrese či kraji a aká je priemerná vzdialenosť pacienta na tieto vyšetrenia.

Mapa zatiaľ pokrýva 20 odborností s najväčším množstvom pacientov, ďalšie budú pribúdať.

Vybrali ste si nezmluvného lekára ‒ preplatíme to

Ak ste sa z akéhokoľvek dôvodu rozhodli, že chcete absolvovať ošetrenie u lekára, s ktorým nemáme uzavretú zmluvu, rešpektujeme to. Uhradíme vám 80 % nákladov za toto ošetrenie. Okrem neho vám preplatíme aj lieky, dietetické potraviny a zdravotnícke pomôcky, ktoré vám lekár predpísal. Toto ošetrenie vám však musíme vopred schváliť. Viac sa dozviete na tejto stránke.

Mnohé očkovania sú povinné, našim poistencom však preplácame aj viaceré dobrovoľné očkovania - napríklad očkovanie proti chrípke

Váš názor
Nakoľko vám pomohla táto stránka?
Hodnotenie
Na aký problém ste narazili?
Čo sa vám páčilo?
Pozor! Pravdepodobne ste zadali osobné údaje.
Ďakujeme!
Ďakujeme!

Čo o nás hovoria naši poistenci?

V Dôvere som poistený od narodenia, s manželkou sme tu poistili aj naše deti. Benefity nevnímam ako samozrejmosť a preto som rád, že mi ich poisťovňa ponúka. Keď som ich vyskúšal, bol som spokojný.

Tomáš G.

V Dôvere som už 25 rokov a neplánujem meniť. Vždy som vybavil, čo som potreboval.

Martin Z.

Dôvere patrí vďaka od celej našej rodiny. Prešli sme si aj ťažším obdobím, no poisťovňa nás podržala a preplatila viaceré úkony.

Jaroslav A.

Som v Dôvere už niekoľko rokov a nemenila by som.

Lenka M.

Som maximálne spokojná. Benefity sú zrozumiteľné a preplatky prišli načas. Všetko, čo potrebujem, so mnou poisťovňa komunikuje.

Patrícia V.

Poisťovňu by som nemenila, v Dôvere som rada. Vždy sú ochotní, ak potrebujem poradiť.

Anna K.

Chcem sa prepoistiť