Ošetrenie v zahraničí

zahranicna zs
 

Chystáte sa do zahraničia na dovolenku, za štúdiom, či služobne? Aj na cestách môžete z času na čas potrebovať lekársku starostlivosť. Ako je to s ošetrením v krajinách Európskej únie sa dozviete priamo na tejto stránke.

Pred odchodom si nezabudnite vybaviť svoj európsky preukaz poistenca . V Európskej únii, ale aj v Srbsku, Nórsku, Lichtenštajnsku, vo Švajčiarsku, Macedónsku a na Islande vám zabezpečí rovnaké práva ako domácim poistencom.

Iné pravidlá platia, ak plánujete vycestovať za lekármi do zahraničia alebo potrebujete zákrok, ktorý sa u nás vôbec nevykonáva. V tomto článku nájdete podmienky preplácania plánovanej zdravotnej starostlivosti v zahraničí.

Nie ste si istý, či pri ceste do EÚ zostávate poistený na Slovensku? Pozrite si bližšie informácie a odporúčania.

Na cestu do EÚ si pribaľte európsky preukaz Na cestu do EÚ si pribaľte európsky preukaz Pridané 25. 05. 2016

Aj v zahraničí sa vám môže stať, že budete potrebovať zdravotnú starostlivosť. Preto je dobré mať Európsky preukaz zdravotného poistenia (EPZP) stále pri sebe.

Cestujem do krajín EÚ Cestujem do krajín EÚ Pridané 18. 05. 2016

Chystáte sa na dovolenku do zahraničia? Cestujete do krajín Európskej únie služobne alebo na študijný pobyt? Úraz alebo choroba vás môže prekvapiť aj za hranicami, preto je dobré vedieť, aké pravidlá platia pri návšteve nemocnice či ambulancie v jednotlivých európskych štátoch.

Pravidlá ošetrenia v zahraničí Pravidlá ošetrenia v zahraničí Pridané 07. 01. 2016

Návšteva ambulancie či nemocnice za hranicami Slovenska nie je ničím nezvyčajným. Či už sa rozhodnete plánovane podstúpiť zákrok v cudzine, alebo sa vám na dovolenke náhle zhoršil zdravotný stav, je dobré vedieť, aké pravidlá platia pri využití zahraničnej zdravotnej starostlivosti. 

Liečba v Protónovom centre v Prahe Liečba v Protónovom centre v Prahe Pridané 05. 08. 2014

Pre našich poistencov sme hľadali zdravotnícke zariadenie ponúkajúce špičkovú onkologickú liečbu, ktorá nie je dostupná na Slovensku. Vzhľadom na pozitívne skúsenosti pacientov s liečbou prostredníctvom protónového ožarovania sme podpísali zmluvu s Protónovým centrom v Prahe.